A Toyota mindent vitt, Montoya a nap vesztese

Kyle Busch (Joe Gibbs Racing) és a Toyota verhetetlen a Richmond International Raceway oválpályán, ugyanis 2009 és 2010 után ismét Busch diadalmaskodott. A huszonöt esztendős versenyző, akinek holnap lesz a születésnapja Sprint kupa pályafutása 21. győzelmét ünnepelhette. Busch egyértelműen uralta a versenyt, ezt bizonyítja, hogy a 401 körből 236-ot ő teljesített a mezőny legelején. A totális Toyota sikert Busch csapattársa, a tavalyi pontverseny második helyezettje, Denny Hamlin és a Red Bull Racing versenyzője Kasey Kahne biztosította be.

A pontversenyben élen álló Carl Edwards (Roush Fenway Racing, Ford) az ötödik helyen végzett, nem mellesleg tovább növelte előnyét a pontversenyben, ugyanis a címvédő Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports, Chevrolet) a 8., míg a csapattársa Dale Earnhardt jr. a 19. helyen végzett. Az összetettben, mér 9 ponttal vezet Johnson előtt Edwards, míg a harmadik Earnhardtot megelőzte Kyle Busch.

A nap vesztese egyértelműen Juan Pablo Montoya (Earnhardt Ganassi Racing, Chevrolet) volt. A kolumbiai versenyző Sprint kupa pályafutása 6. polepozícióját szerezte meg pénteken, de a futam nem sikerült jól. 25 kör erejéig, ugyan vezette a versenyt, de a végén csak a 29. helyet szerezte meg.