A Chelsea a hétvégi FA Kupa kudarc után a Köbenhavn ellen kívánt javítani.

A londoniak már a 17. percben megszerezték a vezetést Anelka révén, aki az ex-Chelsea játékos Gronkjaer eladott labdája után kerülhetett helyzetbe, 0-1

Az első félidőben ezek után mindkét csapat előtt több lehetőség is adódott, gól azonban nem esett már.

A második félidőt ismét nagy iramban kezdték a vendégek, aminek eredményeképp az 54. percben Anelka megszerezte önmaga és csapata második gólját, 0-2. A második gól megfogta a dánokat, akik ezután sem találták a Chelsea ellenszerét, sőt kis híján újabb gólt kaphattak volna, ugyanis szinte csak a Chelsea volt kapura veszélyes. A végeredmény azonban maradt 0-2.

Köbenhavn–Chelsea 0–2 (0–1)
Köbenhavn: Wiland – Pospech, Zanka, Antonsson, Wendt (Bengtsson, 73.) – Bolanos, Kvist, Claudemir, Grönkjaer (Zohore, 87.) – N’Doye, Santin (Vingaard, a szünetben). Vezetőedző: Stale Solbakken
Chelsea: Cech – Bosingwa, Ivanovics, Terry, A. Cole – Ramires, Essien, Lampard, Malouda (Zsirkov, 84.) – Torres (S. Kalou, 92.), Anelka (Drogba, 72.). Menedzser: Carlo Ancelotti
Gól: Anelka (17., 54.)