Egyéb sportok

A többszörös korosztályos Európa-bajnok Bene Barna újra jó formában

A pont hétvégén megérkezett havazás folytán a Mezeifutó Országos Bajnokság még izgalmasabbá és kiszámíthatatlanabbá vált. A Népligetben 1500 méteres körön kialakított pálya sáros, latyakos talaja nem segítette a távfutókat, azonban az igazi cross körülmények sem rettentették el az indulókat.

A nyitó verseny a Mikulásfutás volt, melynek „fővédnökségét” a magyar atlétika rangidőse, Czukor Zoltán többszörös gyalogló bajnok, válogatott és olimpikon vállalta magára.
Ezek után a korosztályos futamokra és a felnőtt bajnokságra került a sor. Idén először vonták össze a 6-és 12 km-es távokat, és egy versenyszámban, 9 km-re lehetett nevezni. A férfiak futamát magabiztosan nyerte Bene Barna, többszörös korcsoportos Európa bajnok atléta. A 2. helyért nagy csatában volt a Veszprémiek kiváló akadályfutója, Minczér Albert és a másik tavalyi győztes, Koszár Zsolt. Végül mellbedobással Minczér állhatott fel a dobogó második fokára.
Bene Barna:Mivel az idén télen nincs kiemelt versenyem,  –  a felkészülés közben egy kicsi  hegyeztem erre az OB-ra, ez volt ennek a szakasznak a fő eseménye. Semmilyen taktikával nem jöttem ide a Népligetbe, menetközben alakult a terv, amit az is befolyásolt, hogy a nagy sár miatt nem akartam a többiek mögött futni.
Élre álltam és futottam magamnak egy kényelmes tempót. Miután a többiek nem jöttek, a második körben, már érzetem, hogy nyerek.  Számomra a saját  iramom megnyugtató volt, mert tudtam, hogyha bárki  jönne, akkor tudok még erősíteni. Sok mezein részt vettem már, mondhatom:  ez a pálya a sár és hó miatt nem volt könnyű , de jó volt. Tetszett a vonalvezetése.
Jelenleg rendesen edzek, egészségileg rendbe jöttem. Némi probléma, hogy a felkészülés anyagi oldala nem az igazi, de tudok folyamatosan dolgozni.  A fedett pályás EB-t szeretném megcélozni 1500 méteren.  A nyár a tél függvénye, márciusban majd jobban látjuk, hogy mi tervezhető a szabadtérre.

A férfi győzteshez hasonlóan közel fél percet vert a többiekre Szederkényi-Takács Andrea, a női felnőtt bajnokság első helyezettje is. A dobogó alsóbb fokain is VASAS-atléták áltak, 2. klubtársa, Gyurkó Fanni lett, míg a bronzérem a szintén pasaréten edző Pettkó-Szandtner Judit nyakába került.
Szederkényi -Takács Andrea:Reggel otthonról, Bajnáról úgy indultunk, hogy ki kellett ásni magunkat a házból. Nem is tudtuk, hogy Pesten mi lehet. Jenkei Bandi telefonon megnyugtatott, hogy itt alig van hó. Az első körben nagyon gyorsan kezdtünk, mindenki.
A másodiktól már kicsit küzdenem kellet, de elégedett vagyok. Amikor megláttam a mezőnyt, szerettem volna nyerni,- habár nem voltak gyenge ellenfelek.  Jövő tavasszal terv egy jó maratoni, talán a szint is sikerül a VB-re.

A junior fiúk nem csak a bajnoki címért szálltak harcba, hanem tét volt a decemberi EB-csapattagság is. A korábbi válogatókon meggyőző fölénnyel nyerő tatabányai Szabó Sándor a Népligetben sem hagyott kétséget jó formáját illetően.
Szabó Sándor: – Keményen és sokat készültem a mezei szezonra és nagyon szerettem volna kijutni az EB-re.  Ez sikerült is és ennek nagyon örülök, ott jó lenne tízbe kerülni.
A mostani bajnokságon mindenképen nyerni szerettem volna. Tíz éve futok, komolyan három éve. A fedett idényben a 3000 méter lesz fókuszban, nyáron a szint a terv az u23-as EB-re.