Angol fociÁtigazolási hírek

A több játéklehetőség reményében távozhat a Chelsea fiatalja

Kép forrása: David Rogers/Getty Images

Fabrizio Romano értesülései szerint Filip Jörgensen januárban elhagyná a Chelsea-t, mivel kevés játéklehetőséget kapott a szezon első felében.

Az olasz transzferguru beszámolója szerint a vb-selejtezőre készülő dán hálóőr komolyan fontolóra vette, hogy már januárban klubot vált, miután a Kékeknél alig jut szóhoz.

A 23 éves kapus mindössze négy találkozón kapott lehetőséget a 2025/26-os idény eddigi 17 tétmérkőzéséből, ami jóval elmarad az elvárásaitól – különösen úgy, hogy válogatott kötelezettségei is közelednek.

Jörgensen egyetlen Premier League-fellépésére is különleges körülmények között került sor: Robert Sánchez kiállítása után kellett beugrania a Manchester United elleni 2–1-es vereség során.

A dán hálóőr ugyanakkor továbbra is tagja nemzeti csapat keretének, és szeretne megfelelő formában érkezni a márciusi világbajnoki pótselejtezőkre.

A játékos sorsáról végső soron a Chelsea dönt, amely 2024-ben 24,5 millió euróért szerződtette őt azzal a céllal, hogy versenyhelyzetet teremtsen Sánchez mögött a kapusposzton.

Ez a rivalizálás azonban eddig nem hozta meg a kívánt eredményt, Jörgensen pedig attól tart, hogy a tétmérkőzések hiányában kiszorulhat a válogatott fontos mérkőzéseiről.

A következő hetekben eldőlhet, hogy a klubvezetés elengedi-e ideiglenesen a tehetséges kapust – vagy továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy házon belül oldja meg a posztot.