A játéknap rangadóján a Délkeleti divízió első két helyezettje mérte össze az erejét. A találkozó előtt még az első helyen álló Washington Capitals fogadta a második Tampa Bay Lightning-ot. Az eseménytelennek nem, de góltalan mérkőzésnek annál inkább nevezhető mérkőzés a kapusok remek teljesítménye miatt maradt emlékezetes. A rendes játékidőben egyik csapat sem szerzett gólt, pedig összesen 72-szer próbálkoztak kapuralövéssel. A hosszabbításban 2:54 perc alatt a vendég alakulat elérte, amit 60 percig nem sikerült: betalálni az ellenfél kapujába. Ekkor Martin St. Louis szerzett gólt, és nyerte meg a találkozót a Tampa Bay-nek. A Lightning múlt héten szerződtetett kapusa, Dwayne Roloson 34 kísérletből 34-et védett, míg a Capitals orosz portása, Semyon Varlamov 38 próbálkozásból csak egyszer „nyúlt” mellé.

Egyre mélyebb gödörben a New Jersey Devils, mely előző tíz összecsapásából nyolcat elvesztett, nem mellesleg csak kétszer ütött egynél több gólt. A mai játéknapon a Minnesota Wild verte meg őket 2-1-re.

Nyolc gólt és vendég sikert hozott az Edmonton Oilers –  Detroit Red Wings mérkőzés. A találkozó első harmadában Henrik Zetterberg (Detroit) és Gilbert Brule (Edmonton) talált az ellenfél kapujába. A következő 20 perc egyértelműen a vendég csapaté volt, mely Todd Bertuzzi és Kris Draper góljaival elhúzott az Oilerstől. A záró harmadban Theo Peckham és Sam Gagner révén kiegyenlített a vendéglátó, de a 17 percben két nagy rohammal eldöntötte a mérkőzést a Red Wings, amely Bertuzzi második (17:10 perc), illetve Darren Helm (17:54 perc) első góljával két gólos előnyre tett szert, amit a hazaiak, már nem tudotak ledolgozni. Az Edmonton egymás után hetedik mérkőzésén sem tudott nyerni.

A Colorado Avalanche hosszabbításban verte meg hazai pályán a Buffalo Sabrest. A döntő találatot David Jones szerezte a ráadás utolsó percében. Shane Doan (1 gól, 1 assziszt) és Eric Belanger (2 gólpassz) vezetésével nyert a Phoenix Coyotes a Columbus Blue Jackets ellen.

New Jersey Devils – Minnesota Wild 1-2
Washington Capitals – Tampa Bay Lightning 0-1 – hosszabbításban
Colorado Avalanche – Buffalo Sabres 4-3 – hosszabbításban
Edmonton Oilers – Detroit Red Wings 3-5
Phoenix Coyotes – Carolina Hurricanes 4-2