Magyar foci

A Szusza Ferenc Stadionban nyert a Vác

Szlezák Zoltán együttese vereségének köszönhetően a nyolcadik helyen végzett ősszel, míg Szabados György legénysége a Vác nyomatékosította jelenlétét az élmezőnyben ezzel a győzelemmel. Csak rosszabb gólkülönbséggel zártak negyedikként.
Jól kezdett a Vác. Rögtön a kezdés után a tisztán álló Palásthy lőtt 20 méterről a kapus kezébe. Nem sokkal ezután ismét házi gólkirály előtt adódott lehetőség, de pattogós, 18 méteres lövése a kapu jobb sarka mellett szállt el. A 11. percben a hazaiak is kialakították első gólhelyzetüket, egy jobboldali beadás után Lázár Bence a 16-os sarkáról lőtt, de a labda keresztben elment a kapu előtt. Egy perccel később Króner adott be jobbról, a hosszún érkező Petre pedig fölé-mellé fejelt. A 17. percben sikerült megszereznie a Vácnak a vezetést, miután Rusvay jobboldali beadását a hosszún érkező Albert a hosszú alsó sarokba fejelte, 0-1! A gól után Hullám 17 méteres szabadrúgása szállt fölé, majd három perc múlva szintén ő durrantott 18 méterről csúnyán fölé. A 23. percben Palásthy cselezte át magát Dvorschák-on, beadására a hosszú saroknál érkezett Rusvay, aki kapásból lőtt, de lövésébe az utolsó pillanatban belelépett egy hazai védő. A szögletből Páles fejelt közelről fölé. A hátrányukból adódóan a félidő hátralévő részében aktívabbak lettek az újpestiek, a 33. percben Tányéros hibája után egy visszagurított labdát Litauszki lőtt 20 méterről nem sokkal a kapu fölé. Öt perccel később egy jobbról érkező beadást Sitku csúsztatott tovább Lázár Bencéhez, aki közelről fejelt, de Sztankó fogta a felső sarokba tartó fejest. A félidő végén aztán Rob passzolt Rusvayhoz, aki egy csellel becsapta védőjét, majd a 16-os bal sarkáról lőtt, Esterházy szögletre ütötte az erős lövést.

A második játékrészt lendületesen kezdte a lila-fehér csapat, a 47. percben Magos a jobbösszekötő helyéről, kissé kisodródva 10 méterről lőtt, Sztankó bravúrral hárított. Azonban a Vác ismét hamar átvette a játék irányítását és törekedett a megnyugtató, második gól megszerzésére. Az 56. percben Rusvay kerülte meg egy szép csellel védőjét, betört a 16-oson belülre, de 8 méterről nagy helyzetben a kapusba lőtt. Az 59. percben Rábold bololdali szögletét Rusvay pörgette tovább, de a hosszún érkező Rob “luftot” rúgott! Két perccel később Rábold 17 méteres lövése a védőről pattant szögletre, majd a cserejátékos szögletét Rob ismét 5 méterről fejelt kapu mellé. A 64. percben csak sikerült megdupláznia a Vácnak előnyét: Rusvay jobboldali beadását a hosszún érkező Rábold először a kapusba lőtte, de a kipattanót Rábold a védő mellett a hálóba pöckölte, 0-2! Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a találkozó sorsa, bár az újpestiek még próbálkoztak a szépítéssel és két alkalommal nem is álltak messze ettől: a 82. percben Bán 25 méteres lövése a bal kapufáról pattant mellé, majd rögtön utána egy közeli próbálkozást védett Sztankó. Említésre méltó, hogy a 77. percben a váci szurkolók részéről felhangzott a “Pala, ne menj el, soha ne hagyj el” rigmus is. Az eredmény ezután már nem változott, maradt a 2-0-ás váci siker.

Összességében elmondható, hogy a Vác taktikus játékkal magabiztos győzelmet aratott, de az eredmények alakulása miatt “csak” a negyedik helyen telelhet, hiszen a Mezőkövesd és a DVTK is nagy gólarányú győzelmet aratott az őszi utolsó fordulóban.

Újpest FC B – Dunakanyar-Vác 0-2 (0-1)
Szusza Ferenc Stadion, 200 néző. Vezette: Radványi (Márkus T., Pápai).
Újpest B: Esterházy – Litauszki, Dvorschák, Rubus, Banai – Urbányi K. (Hibó, a szünetben), Hullám (Bán Zs., 65.) – Magos, Bognár I. (Széki, 79.), Lázár B. – Sitku. Edző: Szlezák Zoltán
Vác: Sztankó – Króner M., Páles, Tányéros Á., Juhász – Rusvay, Farkas P., Albert, Petre (Rábold, a szünetben) – Rob (Fekete L., 81.), Palásthy N. (Surányi, 92.). Vezetőedző: Szabados György
Gólszerzők: Albert (17.), Rábold (64.)
Sárga lap: Hibó (71.), ill. Páles (78.), Palásthy N. (90.)

Szlezák Zoltán:
– A játék képe alapján megérdemelten nyert a Vác. Az egész őszi teljesítményünket végigkísérte, hogy beadásból kaptunk gólokat.
Szabados György: – A bajnokság elején mélyebben voltunk mint az Apenta, de az őszi idény végére felszín közelbe
kerültünk. Páles, Tányéros, Albert és Rusvay teljesítményével maradéktalanul elégedett vagyok.