Angol foci

A szezon egyik legjobb meccsén botlott és került lépéshátrányba a Manchester City

Kép forrása: Peter Byrne/PA Images via Getty Images

A 68. percig Pep Guardiola csapata vezetett, aztán viszont kétgólos hátrányban is volt a Manchester City.

Az Everton hazai pályán 3-3-as döntetlent játszott a bajnoki címért harcoló Manchester Cityvel az angol labdarúgó Premier League 35. fordulójának hétfői zárómérkőzésén, amivel az éllovas Arsenal lépéselőnybe került. Ugyanis Mikel Arteta gárdája még szombaton 3-0-ra nyert a Fulhammel szemben.

A vendégek az első félidő végén ugyan vezetést szereztek, de a liverpooli rivális a második játékrész második felében szűk negyedóra alatt 3-1-re fordított. A harmadik bekapott gól után viszont azonnal szépíteni tudott Erling Haaland.

A hosszabbítással együtt hátralévő 15 percben pedig csak az egyenlítésre futotta Josep Guardiola vezetőedző csapatának erejéből, a pontmentést jelentő találatot a duplázó belga Jeremy Doku szerezte a 97. percben, aki egyébiránt fantasztikus gólt vágott a felsőbe.

Az immár 12 kör óta veretlen Manchester City hátránya így öt pont az Ágyúsokkal szemben, akik eggyel több mérkőzést játszottak, azaz a vesztett pontokat tekintve most kerültek előnybe.

Pep Guardiola csapata a következő fordulóban a Brentforddal csap össze, míg az Arsenal a kiesés ellen menekülő West Hamhez látogat.

Premier League, 35. forduló:

Everton-Manchester City 3-2 (0-1)

korábban:

Chelsea-Nottingham Forest 1-3 (0-2)

Tovább tart a Chelsea mélyrepülése a Premier League-ben

vasárnap játszották:

  • Aston Villa-Tottenham Hotspur 1-2 (0-2)
  • Manchester United-Liverpool 3-2 (2-0)
  • Bournemouth-Crystal Palace 3-0 (2-0)

szombaton játszották:

  • Arsenal-Fulham 3-0 (3-0)
  • Brentford-West Ham United 3-0 (1-0)
  • Newcastle United-Brighton 3-1 (2-0)
  • Wolverhampton Wanderers-Sunderland 1-1 (0-1)

pénteken játszották:

  • Leeds United-Burnley 3-1 (1-0)