A szezon eddigi legjobb játékhétvégéje volt

Donovan McNabb profi pályafutása során először lépet a Lincoln Financial Field zöld gyepére úgy, hogy nem ő irányította a hazai csapatot. A McNabb vezette Washington megnyerte a Philadelphia elleni mérkőzést. Érdekes, hogy a hazai csapatnál nem az újra játéktudásával címlapra kerülő Michael Vick, hanem Kevin Kolb irányította a támadásokat.

A New York Jets a futó LaDainian Tomlinson vezetésével (133 yard, 2 touchdown) átgázolt a továbbra is nyeretlen Buffalón. Tomlinson ezzel a teljesítményével, már 12 831 yardot futott kilenc éve tartó pályafutása alatt, és ezzel a liga történetének hetedik legtöbb futott yardjával rendelkezik. Kevésnek bizonyult a régi önmagát idéző elkapó, Terell Owens káprázatos teljesítménye (222 yard, 1TD) a Cincinnatinek, ugyanis kikapott a Cleveland csapatától. A hazaiaknál a futó Peyton Hill 102 yardot teljesített és a rugó Phil Dawson 3 mezőnygólja is kellett a győzelemhez. Mike Tomlin 2007-es kinevezése óta először nyert Pittsburghben a nagy rivális Baltimore gárdája. A záró negyed utolsó percében Joe Flacco 18 yardos passzát T.J. Houshmandzadeh váltotta TD-re és ezzel nyert a Ravens. Kyle Orton megint háromszáz yard felett (341) teljesített és ezzel a négy fordulót követően már 1419 yardot passzolt. A vezetésével idegenben nyert a Denver a Tennessee ellen.

A Green Bay Packersben Charles Woodson 49 yardos interception visszahordást mutatott be, csapata pedig nyert a Detroit ellen. Az Atlanta, mint a múlt héten, most is izgalmas mérkőzésen szerezte meg a győzelmet. Ezúttal a szenvedő fél a San Francisco volt. A mérkőzés azonban a 49ers számára indult jól, ugyanis állva hagyta a hazai csapatot az első negyedben (0-14). A folytatásban szép lassan, és a végletekig kivárva megfordította a találkozó az Atlantat. Az utolsó negyedben másfél perccel a vége előtt a Falcons irányítója Matt Ryan eladta a labdát, amit azonnal vissza is szerzet az elkapó Roddy White, és két másodperccel a vége előtt Matt Bryant 42 yardról értékesítette a mezőnygól kísérletet – ezzel nyert az Atlanta.

A rúgó játékosok hétvégéje volt a mostani, ugyanis a Jacksonville csapata Josh Scobee (öt másodperccel a mérkőzés vége előtt) 59 yardos mezőnygóljának köszönhetően megverte az Indianapolist. A végére maradt két olyan mérkőzés, amelyen az irányítók és a védők is rémálomszerűen szerepeltek. Kurt Warner visszavonulása után az Arizona ismét gyalázatos támadó játékot mutatott be. Az irányítónak nevezett Max Hall az egész mérkőzés során 82 yardot haladt előre csapatával. A másik oldalon a San Diego QB-je, Philip Rivers 241 yardot és két TD passzt mutathat fel, így csapatával megérdemelten nyert a Cardinals ellen.

A New York Giants védősora az első félidőben kilenc alkalommal sackelte Jay Cutlert, a Chicago irányítóját. Cutler 42 (!) yardot haladt előre a Bears támadóival, a vendégek a mérkőzésen összesen 110 yardot. A hazaiak támadósorából a futó Ahmed Bradshaw (129 yard és 1 TD) és az elkapó Hakeem Nick (110 yard) emelkedett ki. A Chicago és a Pittsburgh vereségével már csak a Kansas City Chiefs veretlen!

Buffalo Bills – New York Jets 14-38
Cleveland Browns – Cincinnati Bengals 23-20
Pittsburgh Steelers – Baltimore Ravens 14-17
Tennessee Titans – Denver Broncos 20-26
Green Bay Packers – Detroit Lions 28-26
Atlanta Falcons – San Francisco 49ers 16-14
New Orleans Saints – Carolina Panthers 16-14
St. Louis Rams – Seattle Seahawks 20-3