Kézilabda

A svéd bajnoknak sem kegyelmezett a Győr

A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában a Győri Audi Eto KC csapata hazai pályán fogadta a svéd bajnok Sävehof együttesét.

Ambros Martin csapatából hiányzott sérülés miatt Crina Pintea valamint Faluvégi Dorottya, illetve Veronica Kristiansent pihentette a spanyol mester.

A találkozó Roberts góljával indult, majd öt perc után Oftedal és Lukács két találatával már a Győr együttese vezetett. (3-1)

Tíz perc után Brattset második találatát lőtte, amivel már négy gól volt a különbség, ezért Rasmus Overby ki is kérte első idejét. (8-4)

Negyedóra elteltével tovább nőtt a különbség, negyedóra után Brattset harmadik góljával 10-5 volt az állás. (10-5)

A találkozón az történt amit Ambros Martin együttese szeretett volna, amikor a hatgólos vezetésért támadtak a Rába-partiak, a spanyol mester is kikérte első idejét. (10-5)

20:33-nál Despotovic is megszerezte az első gólját, amivel sikerült is hat gólra növelni a különbséget. (12-6)

Öt perccel az első játékrész vége előtt Blohm Fodornak mentette ki a labdát, aki a ziccert a kapuba lőtte. (15-8)

A Győr a szünetre tovább növelte a különbséget Ambros Martin csapata meg sem állt 20 lőtt gólig.

Az első félidőben Győr-Sävehof 20-9

A második félidőben kapust cserélt Ambros Martin, Amandeine Leynaud helyére Laura Glauser állt be. A 35. percben Fodor Csenge góljával 24-13 lett az állás.

A 40. percben Brattset hatodik góljával 12 volt a különbség a két csapat között. (27-15)

A 42. percben Rasmus Overby másodszor is időt kért a mérkőzésen. (28-15)

A 43. percben Fodor CSenge egy ziccernél fejbe találta Börjesson kapust, akit bár úgy nézett ki hordágyon kell levinni, de végül saját lábán jött le.

A 45. percben Ryu harmadik találatával már a 30. gólját lőtte. (30-16)

47:50-nél állt az óra, amikor a Sävehof edzője harmadszor is magához rendelte a játékosait. (32-16)

Kilenc perccel a találkozó vége előtt Fodor Csenge a negyedik gólját lőtte, 18 gólra növelte előnyét a Győr. (36-18)

Öt perccel a vége előtt Hansen góljával már közte 20(!) volt a különbség. (38-18)

Másfél perccel a vége előtt Blohm a hetedik gólját lőtte, ami már a 40. találatot jelentette. (40-18)

Ambros Martin csapata továbbra is százszázalékos a Bajnokok Ligája idei szezonjában, eddig hatból hat győzelmet arattak a győriek.

A mérkőzés végeredménye Győri Audi Eto KC-Sävehof 41-18