Kosárlabda

A Sopron is kapitulált Körmenden

A feldobásnál Szabó szerezte meg a labdát, a találkozó első kosarát pedig Brooks dobta. Aztán Townes kosara után Moore is betalált, megszületett az első körmendi pont. Az első percekben a Sopron szerzett minimális előnyt, Bell azonban tripláival hamar visszahozta a vasiakat. Az első negyed nagy tempóban és nagyon szoros csatával telt. A vendégek, kihasználva palánk alatti fölényüket, könnyedén szereztek kosarakat a sokszor szellősen felálló körmendi védelemmel szemben. A hazaiak külső dobásaikkal tartották magukat. Az utolsó másodpercekben Moore vonatként robogott végig a pályán, két pontos körmendi vezetéssel zárult az első 10 perc.

A Körmend nyúlfarknyi előnye nem tartott sokáig, Molnár szerzett kosarat és lett egál. A második negyed harmadik percében az egész csarnok állva éltette a sérülése után ismét pályára lépő Németh Istvánt. Jó néhány perc játék nélkül telt, mivel a zsűri asztalnál vezetett és az eredményjelzőn látható állás nem egyezett. A játékosok beszélgetéssel, a közönség "szájkaratéval" töltötte az időt. A probléma végül megoldódott, folytatódott a játék. A negyed derekán úgy nézett ki, a Körmend már-már megnyugtató előny birtokában van, ám jött két gyors soproni támadás, és már is 3 pontra csökkent a hazaiak előnye, sőt egy Németh ellen ítélt sportszerűtlen után pedig fordult az állás. Ez a negyed is soproni vezetéssel ért tehát véget, igaz az SKC előnye mindössze 1 pont volt.

Townes kosarával kezdődött a harmadik játékrész, amire Ferencz gyorsan válaszolt egy triplával. Új erőre kapott a Körmend. Moore hármasával már nyolc ponttal léptek meg a piros-feketék. Meszlényi edző időt is kért. Hasznosnak bizonyult a rövid megbeszélés, zárkózni kezdett a Sopron és a negyed végére ismét egy-egy kosár volt a csapatok közti különbség. Ruják triplája adott némi előnyt a hazaiaknak, ám így is csupán három pontos vasi vezetéssel készülhettek a csapatok az utolsó negyedre.

Bell ragadta magához a kezdeményezést, és egy triplával növelte csapata előnyét. Két perc sem telt el, amikor Fodor Gergely triplájával már tíz volt közte. A hátvéd aztán nagyon belelendült, még kettő hárompontost süllyesztett el a gyűrűben. Az utolsó pecekben már teljes extázisban volt körmendi szurkoló és játékos egyaránt. A piros-feketék zsinórban harmadik meccsüket nyerték meg.

Sabáli Balázs, a Körmend edzője: Nehéz mérkőzés volt. Kellett néhány extra hárompontos ahhoz, hogy végül biztosan tudjunk nyerni. Nem voltam igazán megelégedve a csapat támadójátékával, a védekezésre azonban nem lehet panasz. Jól védtük a 2-2-et is, Kelley csupán a negyedik negyedben tudott élni a pályán.

Meszlényi Róbert, a Sopron edzője: Azt gondolom, hogy az egész mérkőzésen mutatott játékunk alapján nem volt akkora különbség a két csapat között, mint amekkorát a végeredmény mutat. Az utolsó negyedben volt néhány extra hárompontosa a Körmendnek, ami után állva maradtunk, és nem tudtunk visszajönni a meccsbe.

MJUS-Fortress Körmend – Kis-Rába menti Takarék-Soproni KC 94-78 (27-25, 12-15, 24-20, 31-18)

Szentély Aréna, 2000 néző

V.: Forrai S., Bognár T., Söjtöry T. (Major)

Körmend: RUJÁK 5/3, MOORE 26/12, Ferencz 11/3, BELL 30/12, Dávid 4 Cs.: Davis 9, Fodor G. 9/9, Hegedűs -, Németh -, Boldizsár -.

Sopron: KELLEY 15, BROOKS 21/3, Molnár A. 10/6, Szabó Zs. 9/3 TOWNES 21 Cs.: Halmai -, Gombás 2, Keresztes -.

(Forrás és fotó: bb1.hu/sakc.hu)