Tenisz

A soha fel nem adás mintapéldája és ezzel Montreal bajnoka lett

Kép forrása: Minas Panagiotakis/Getty Images

Alexei Popyrin diadalmaskodott a 6,8 millió dollár összdíjazású montreali keménypályás férfi tornán, ezzel 21 év elteltével nyert ismét ausztrál teniszező ATP 1000-es viadalt.

A 25 esztendős Popyrin pályafutása harmadik ATP-tornagyőzelmét zsebelte be azzal, hogy alig több mint másfél óra alatt 6:2, 6:4-re felülmúlta a világranglistán hatodik orosz Andrej Rubljovot a hétfői fináléban. Ezzel Lleyton Hewitt Indian Wellsben aratott 2003-as diadala után első ausztrál férfi játékosként nyert ezres megméretésen. A párizsi olimpikon Marozsán Fábián az első körben búcsúzott.

Érdekesség, hogy Popyrin élete egyik legnagyobb menetelését produkálta, hiszen megverte az ötkarikás játékokon vegyes párosban aranyérmes Thomas Machacot, majd legyőzte az amerikaiak kiválóságát, Ben Sheltont, aztán következett Grigor Dimitorv, aki ellen három (!) meccslabdát hárítva nyert, a negyeddöntőben pedig a top 10-es Hubert Hurkacz akadt a horgára. A legjobb négy között megverte két játszmában az akkor nyolc mérkőzése óta veretlen Sebastian Kordát, és úgy a fináléban Andrej Rubljovot, ezzel pedig Montrealban három top 10-es teniszezőt is kiütött.

Pályafutása legnagyobb diadalával a világranglista 23. helyéig jön fel, ami karrierje legjobb helyezése a korábbi 38.-hoz képest.

A torontói női torna amerikai házidöntője hosszú csatában dőlt el, itt Jessica Pegula honfitársa, Amanda Anisimova ellen nyert 6:3, 2:6, 6:1-re. Ezzel megvédte a tavaly Montrealban megszerzett bajnoki címét, a két kanadai metropolisz ugyanis évente váltogatva rendezi meg a férfi és női mesterversenyt.