A Schalke megszorongatta a Bayern Münchent, de ez is kevés volt

A Bayern München korán megadta a mérkőzés alaphangját, David Alaba a 9. percben 17 méterről lőtt, a labda megpattant egy blokkolni akaró védőn, és ez becsapta Ralf Fahrmannt (0-1). Nyolc perccel később egyenlített a Schalke, miután Max Meyer felpattanós lövésébe Manuel Neuer szerencsétlenül ért bele (1-1).

A második játékrészben a Bayern München szokásához híven birtokolta a labdát, de az újabb vezető gólra a 69. percig kellett várni. Ekkora Javi Martnez érkezett Arjen Robben jobb oldali beadására, és gyönyörűen fejelt a kapuba. Az utóbbi időben rengeteget sérült spanyol válogatott játékos 917 nap után szerzett gólt a Bundesligában.

""

A hosszabbításban a bőrnadrágosok gólfelelőse, Robert Lewandowski lőtt egy kapufát, majd a kipattanót a szokásosan jókor jó helyen álló Thomas Müller értékesítette éles szögből. A Bayern München ezzel a győzelemmel 8 pont előnnyel vezeti a Bundesligát a Borussia Dortmund előtt.

Bundesliga, 13. forduló

Schalke04 – Bayern München 1-3 (Meyer 16. ill. Alaba 9., Javi Martinez 69., Müller 92.)

Mönchengladbach – Hannover 2–1 (I. Traoré 34., Raffael 84., ill. A. Sobiech 65.)

Wolfsburg – Werder Bremen 6–0 (Galvez 11. – öngól, M. Kruse 44., 87., Vieirinha 56., Guilavogui 67., Dost 78.)

Stuttgart – Augsburg 0–4 (Esswein 11., 17., Callsen-Bracker 36., Ku Dzsa Csol 54.)

Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen 1–3 (Medojevics 45., ill. J. Hernández 23., 39., Calhanoglu 72.)

Köln – Mainz 0 – 0