A Schalke berúgta, míg a Valencia kihagyta helyzetit- videó

A találkozó első helyzetére 14 percet kellett várni, ekkor Gavranovics fejelt kapura.

Három perccel később a Valencia bevette Neuer kapuját: a portugál Ricardo Costa  volt eredményes 0-1.

A 40. percben a Schalke 18 méterről végezhetett el szabadrúgást, amit Farfán bevágott a spanyol kapuba 1-1.

Az 52. percben Gavranovics használta ki a Valencia kapuja előtti zűrzavart. A német csapat fordítani tudott 2-1.

Öt perccel később egyenlíthetett volna Aduríz, de lövése nem jutott túl Neuer kapuson.

Egy perccel később ismét Aduriz próbálkozhatott, a spanyol csatár hatalmas helyzetet puskázott el.

A 72. percben Costa beállása után azonnal bevehette volna Neuer kapuját, de ebből a helyzetből sem lett gólt.

A 81. percben Gavranovics került helyzetbe, de lövéséből nem született gól.

A 94. percben Farfán végleg eldöntötte a találkozót 3-1. A Valencia mindent megtett a győzelemért, de a német csapat jutott tovább.

Schalke (német) – Valencia (spanyol) 3-1 (1-1)
Schalke: Neuer – Ucsida, Höwedes, Metzelder, Escudero – Farfán, Kluge (Sarpei, 81.), Matip (Papadopoulos, 60.), Jurado (Draxler, 76.) – Raúl, Gavranovics
Valencia: Guaita – Bruno, Ricardo Costa, Navarro, Mathieu – Mehmet Topal, Banega (Costa, 70.) – Joaquín, Mata, Hernández (Soldado, 64.) – Aduríz (Jonas, 75.)
Gólszerző: Farfán (40., 94), Gavranovics (52.), illetve Ricardo Costa (17.)
Sárga lap: Kluge (27.), Escudero (47.), Farfán (74.), illetve Mathieu (83.)