A Nyugati főcsoport rangadóján, a Dé-lnyugati csoport első két helyezettje mérte össze az erejét. A San Antonio Spurs kezdte jobban a Dallas Mavericks elleni mérkőzést, ugyanis az első negyedet 8 ponttal megnyerte. A következő két felvonás is a Spurs-é lett, a második 7. míg a harmadik 8 egységgel. Az utolsó 12 percre kiengedett a ligaelső San Antonio, így ezt a játékrészt 12 ponttal a Dallas nyerte meg. A Spurs sorozatban ötödik mérkőzésén diadalmaskodott, míg a Dirk Nowitzkit továbbra is nélkülöző Mavs előző négy találkozóját elvesztette.

A vártnál sokkal nehezebben jött össze a győzelem, a Charlotte Bobcats elleni mérkőzésén a Boston Celtics-nek. Az összecsapás első két negyede döntetlennel zárult. A nagyszünet a rekordbajnoknak tett jót, ugyanis az utolsó két felvonást 5 ponttal nyerte meg, a minden dicséretet megérdemlő Charlotte ellen. A Bostonban Rajon Rondo 18 ponttal és 13 asszisztal zárt. Érdekesség, hogy a Celtics kezdő ötöséből csak Glen Davis (11) nem érte el a 15 pontot. A Charlotte négy mérkőzéses győzelmi sorozata szakadt meg ezzel a vereséggel.

Egyetlen pont döntött a Philadelphia 76ers javára a Milwaukee Bucks elleni mérkőzésén. Az első félidőt hat ponttal a Philadelphia nyerte meg, a nagyszünet után azonban magára talált a Bucks, mely a mérkőzés utolsó percére már két pontos előnyel fordult. A találkozót mégsem sikerült megnyernie, ugyanis 43 másodperccel a dudaszó előtt Lou Williams hárompontosával a 76ers kialakította a 95-94-es végeredményt.

A Chicago Bulls kijavította két nappal ezelőtti meglepő vereségét (Charlotte 96-91). A „Bikák” idegenben verték meg 13 ponttal a veszélyes Indiana Pacerst. A Chicago vezére Derrick Rose volt, aki dupla duplát (29 pont, 10 lepattanó) ért el. Ma este a Miami Heat vár a Chicagóra.

Ezúttal a Utah Jazz otthonában kapott ki 22 ponttal a Cleveland Cavaliers, mely sorozatban tizenkettedik vereségét könyvelhette el. A Cavs legjobbja Antawn Jamison 26 pontig és 11 lepattanóig jutott, a másik oldalon Deron Williams 26 ponttal zárt.

A New Orleans Hornets a hosszabbításban verte meg a Houston Rockets-et. A texasi csapat a találkozó utolsó 17 másodpercéig vezetett, ekkor David West két büntetőt is bedobott, így döntetlenre mentette a találkozót. A ráadást a New Orleans bírta jobban erővel, így 110-105-re megverte a Houstont.
Hatalmas meglepetésre, Beno Udrih (29 pont) vezetésével a Sacramento Kings idegenben verte meg a New York Knicks-et.

Indiana Pacers – Chicago Bulls 86-99
Philadelphia 76ers – Milawaukee Bucks 95-94
Toronto Raptors – Detroit Pistons 95-101
Boston Celtics – Charlotte Bobcats 99-94
New York Knicks – Sacramento Kings 83-93
San Antonio Spurs – Dallas Mavericks 101-89
Houston Rockets – New Orleans Hornets 105-110 – hosszabbításban
Utah Jazz – Cleveland Cavaliers 121-99