Forma-1 / Motorsport

A Red Bullnak ezért kellett egy pillanat alatt döntenie Verstappen sorsáról

A Red Bull egy pillanat alatt döntött Max Verstappen szerződtetéséről, amikor megtudta, hogy Gerhard Berger felhívta Niki Lauda figyelmét a pilótára.

A Red Bull még 2014-ben figyelt fel az akkor még Forma-3-ban versenyző Max Verstappenre, a szezon nagy részében azonban még nem gondolkodtak a szerződtetésén. A spái versenyen aztán minden egy csapásra megváltozott, a holland ugyanis elképesztő hétvégét produkált. A körülmények folyamatosan változtak Verstappent azonban ez nem tudta kibillenteni, így mindhárom futamot megnyerte.

„A pálya felváltva volt nedves és száraz” – emlékezett vissza Helmut Marko az Auto Motor und Sportnak adott interjújában.

„Mindenkit lekörözött. Két másodperccel volt gyorsabb, mint a többiek. Amikor mások fékeztek, ő még feljebb kapcsolt.”

A versenyhétvégén nem csak Red Bull figyelmét hívta fel magára a pilóta, hanem Gerhard Bergerét is, aki rögtön jelentett a Mercedes ügyvezető igazgatójának, Niki Laudának. Amikor ezzel szembesültek a Red Bullnál, nem vártak. Hat héttel a verseny után már szerződést tettek Verstappen asztalára.

„Beszéltünk Verstappenékkal, de tudtuk, hogy Gerhard Berger felhívta a Mercedesnél dolgozó Lauda figyelmét rá. Niki azonnal beszállt a buliba” – magyarázta Marko.

„Ezután közvetlenül a spielbergi versenyhétvégén tettünk neki egy ajánlatot, és azt mondtuk neki, hogy gyorsan kell döntenie.”

A Red Bull Verstappent egy Toro Rossóba ültette az adott szezon Japán Nagydíjának pénteki edzésére, és öt hónappal később ő lett a valaha volt legfiatalabb versenyző, aki elindult egy nagydíjon, amikor mindössze 17 évesen és 166 naposan szerepelt az ausztrál versenyen. Tizennégy hónappal később a Red Bull az egyik pilótájának választotta őt, amit gyorsan meg is hálált. A Spanyol Nagydíjat győztesként zárta, ezzel ő lett a F1 valaha volt legfiatalabb futamgyőztese.

Borítókép: Sport365/Tóth zsombor