A Real visszavágott, nyerni tudott a fél éve veretlen Barca otthonában!

""

Az első 60 perc inkább a Barcáé volt a feszült hangulatú, harcos meccsen, de kidolgozott helyzetig a katalánok sem tudtak eljutni. A 9. percben Suárez előtt suhant el a labda a kapu előterében, a 21.-ben Rakitic tesztelte Navast egy jobb alsóra tartó lövéssel.

Messit finom góltól fosztotta meg Navas a szünet után, de egy perc múlva már nyúlhatott is a hálóba a kapus, egy Piqué-fejes hozta meg a hazaiak vezető találatát. A katalánok öröme azonban csak percekig tartott.

Benzema félollós mozdulattal egyenlített, és a Real egyre inkább kezdte elhinni, hogy megnyerheti ezt a meccset. Rakitic lecserélése után számos alkalommal átrohantak a középpályán a királyiak, Bale meg nem adott gólig, Ronaldo kapufáig jutott.

Ramos kiállítása – második sárgával –  sem törte meg a vendégek lendületét, és Ronaldo a 85. percben bevágta a féléves Barca-veretlenséget lezáró találatot.

La Liga, 31. forduló
Barcelona-Real Madrid 1-2 (0-0)
Barcelona, Nou Camp, vezette: Alejandro Hernández.

Barca: Bravo – Alves, Mascherano, Piqué, Alba – Rakitic (Arda, 74.), Busquets, Iniesta – Suárez, Messi, Neymar. Vezetőedző: Luis Enrique.
Cserepad: Ter Stegen, Bartra, Vermaelen, Sergi Roberto, Arda, Rafinha, Munir.

Real: Navas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Kroos, Modric, Casemiro – Bale (Vázquez, 90.), Benzema (Jesé, 78.), Ronaldo. Vezetőedző: Zinedine Zidane.
Cserepad: Casilla, Nacho, Danilo, Isco, James, Vázquez, Jesé.

G.: Piqué (56.), ill. Benzema (62.), Ronaldo (85.)

Sárga lap: Ramos (10.), Carvajal (18.)

Piros lap: Ramos (83.)

A játéknap további eredményei:
Atlético Madrid-Betis 5-1 (Torres 37., Griezmann 42., 82., Juanfran 65., Thomas 91., ill. Rubén Castro 79.)
Las Palmas-Valencia 2-1 (Viera 50. – 11-esből, Mustafi 64. – öngól, ill. Rodrigo 3.)
Celta-Deportivo 1-1 (Nolito 30., ill. Borges 21.; kiállítva: Arribas 68., Depor)

90.: Csere: Bale helyett Vázquez.

!!! Barca-Real 1-2, RONALDO, 85.p. !!! – Bale emelt át a túloldalra, CR mellel levette, Alves elszállt, a portugál bevágta a rövid alsóba.

83.: Ramos megkapja a második sárga lapot reklamálásért!

82.: CR csavart a lécre 14-ről! Bravónak esélye sem lett volna a védésre.

80.: Suárez dropból, éles szögből tüzelt mellé, aztán Bale fejelt gólt, de támaszkodott Albára, ezért visszafújják a találatot.

78.: Csere: Benzema helyett Jesé.

74.: Csere: Rakitic helyett Arda.

68.: Bale bombáját hatástalanította Bravo, fogta a labdát a kapus.

Barca-Real 1-1, Benzema, 62.p. – Kroos bejátszása kapott gellert, a felpattanó labdát félollós mozdulattal juttatta a hálóba a francia.

Barca-Real 1-0, Piqué, 56.p. – szöglet után fejelte le a labdát a földre, Pepe lemaradt róla.

55.: Messi nem erőből, hanem érzésből vette célba a bal felsőt 16-ról, Navas bravúrral szögletre paskolt!!!

50.: Benzema lövését blokkolják a 16-oson belül.

48.: Messi ezt a szabadrúgást is fölécsavarta 25-ről.

46.: Folytatás!

45+1.: Vége a félidőnek! 0-0, Suárez és Rakitic állt a legközelebb a gólhoz.

45.: Egy perc.

43.: Benzema kapásozott fölé a 11-es pont környékéről. Nagy helyzet volt!

41.: Alves érkezett a hosszú oldalon, és a pattogó labdát 16-ról vágta fölé.

37.: Casemiro maradt a földön, de tudja folytatni.

31.: Ronaldo 30 méteres szabadrúgása jobbal, egy méterrel a kapu fölött zúgott el.

30.: Suárez-sárga.

25.: Válaszol a Real: CR lövését ütötte vissza a mezőnybe Navas, aztán Bale éles szögből durrantott fölé.

24.: Ramos mintha buktatta volna Messit a 16-os vonalánál, de a bíró továbbot intett. A lassítás alapján egyébként ha csak centikkel is, de a vonalon kívül történhetett a szabálytalanság.

21.: Rakitic lapos lövésénél kellett nyújtózni Navasnak, leért a jobb alsóra.

18.:  Carvajal borította fel Suárezt, sárga. A 24 méteres szabadrúgást Messi csavarta mellé-fölé nem túl sokkal.

17.: Pillanatkép a Nou Campból – óriásmozaik Johan Cruyff emlékére. A legendás 14-es előtt vastapssal tisztelegtek a Barca- és a Real-hívek a Clásico 14. percében.

""

15.: 85 százalékos passzhatékonysággal játszik a Barca.

10.: Ramos lökte korábban, még a mezőnyben Suárezt, villant a sárga.

9.: Az első komoly helyzet: kettő az egyben mehetett a Barca, Neymar passza elsuhant Suárez előtt! Les

1.: A Barca kezdte.

Egyperces gyászszünettel indul a találkozó.

20:00.

• Forma: a Barca sorozatban a 40. meccsén maradna veretlen, és zsinórban 13-adszor nyerne hazai környezetben. A Real egymás után a hatodik sikerére hajt, és több mint két év után venné be ismét a Nou Campot.

• Statisztika:
1988 óta nem volt ilyen magas a Barca-kezdő átlagéletkora Clásicón: 29 év, 155 nap.

• Megemlékezés: 90000 szurkoló közreműködésével jött létre az a mozaik, amellyel a közelmúltban elhunyt Barca-legenda, a klub utóbbi évtizedeit meghatározó holland Johan Cruyff előtt tisztelegtek a Nou Campban. "Gracies, Johan!", azaz Köszönjük, Johan – szólt a Barca-hívek üzenete, amely a játékosok mezén is olvasható ezen a találkozón.

• Hiányzók:
Barca: Mathieu, Adriano, Sandro.
Real: Borja Mayoral.

• Előzetes:

A remek formában lévő Real visszavágna a Barcának az őszi, madridi 0-4-ért, és csökkentené a katalánokkal szembeni, tízpontos hátrányát a bajnokságban, de nem a királyiak számítanak az esélyesnek a 39 meccs óta veretlen címvédővel szemben! Kövesd élőben a szombat esti Clásico fejleményeit velünk!