Kép forrása: Getty Images

A Real Madrid kártérítést követel az UEFA-tól, miután a bíróság az uniós versenyszabályok megsértését állapította meg a Szuperliga-ügyben.

2024 májusában a madridi bíróság részben helyt adott a Szuperliga szervezőinek keresetének, és kimondta, hogy az UEFA-nak és a FIFA-nak „fel kell hagyniuk a versenyellenes magatartással, és tartózkodniuk kell annak jövőbeni megismétlésétől”, továbbá kötelesek „haladéktalanul orvosolni minden, a versenyellenes cselekményekből eredő következményt.”


A madridi tartományi bíróság elutasította az Európai Labdarúgó-szövetség, a La Liga és a Spanyol Királyi Labdarúgó-szövetség (RFEF) által benyújtott fellebbezést.

„A Real Madrid tudomásul veszi, hogy a madridi tartományi bíróság elutasította az UEFA, az RFEF és a La Liga fellebbezéseit, megerősítve, hogy az UEFA súlyosan megsértette az Európai Unió szabad versenyre vonatkozó szabályait a Szuperliga-ügyben. Ez összhangban van az Európai Bíróság megállapításaival is, miszerint az UEFA visszaél erőfölényével. Ez a döntés megnyitja az utat a klubot ért károk miatti jelentős kártérítés előtt.

„A Real Madrid arról is beszámol, hogy 2025 során számos tárgyalást folytatott az UEFA-val megoldások keresése céljából. Azonban nem született megállapodás a nagyobb átláthatóság, a pénzügyi fenntarthatóság, a játékosok egészségének védelme és a szurkolók érdekeinek javítása — többek között az ingyenes és világszerte elérhető közvetítések — tekintetében, ahogy az a Klubvilágbajnokság esetében történt.

„Ennek következtében a klub bejelenti, hogy továbbra is a világ labdarúgásának és szurkolóinak érdekében fog dolgozni, miközben kártérítést követel az UEFA-tól az elszenvedett jelentős károkért” — áll a Real Madrid hivatalos közleményében.