A Real Madrid kártérítést követel az UEFA-tól a Szuperliga miatt
A Real Madrid kártérítést követel az UEFA-tól, miután a bíróság az uniós versenyszabályok megsértését állapította meg a Szuperliga-ügyben.
2024 májusában a madridi bíróság részben helyt adott a Szuperliga szervezőinek keresetének, és kimondta, hogy az UEFA-nak és a FIFA-nak „fel kell hagyniuk a versenyellenes magatartással, és tartózkodniuk kell annak jövőbeni megismétlésétől”, továbbá kötelesek „haladéktalanul orvosolni minden, a versenyellenes cselekményekből eredő következményt.”
🚨🚨| OFFICIAL: Real Madrid announce the Provincial Court of Madrid has rejected appeals from UEFA, RFEF and LaLiga, confirming UEFA abused its dominant position and violated EU competition law over the Super League.
The club will seek damages and continue pushing for reforms. pic.twitter.com/A5sba1RBxK
— CentreGoals. (@centregoals) October 29, 2025
A madridi tartományi bíróság elutasította az Európai Labdarúgó-szövetség, a La Liga és a Spanyol Királyi Labdarúgó-szövetség (RFEF) által benyújtott fellebbezést.
„A Real Madrid tudomásul veszi, hogy a madridi tartományi bíróság elutasította az UEFA, az RFEF és a La Liga fellebbezéseit, megerősítve, hogy az UEFA súlyosan megsértette az Európai Unió szabad versenyre vonatkozó szabályait a Szuperliga-ügyben. Ez összhangban van az Európai Bíróság megállapításaival is, miszerint az UEFA visszaél erőfölényével. Ez a döntés megnyitja az utat a klubot ért károk miatti jelentős kártérítés előtt.
„A Real Madrid arról is beszámol, hogy 2025 során számos tárgyalást folytatott az UEFA-val megoldások keresése céljából. Azonban nem született megállapodás a nagyobb átláthatóság, a pénzügyi fenntarthatóság, a játékosok egészségének védelme és a szurkolók érdekeinek javítása — többek között az ingyenes és világszerte elérhető közvetítések — tekintetében, ahogy az a Klubvilágbajnokság esetében történt.
Comunicado Oficial.
🔗https://t.co/FCLmIVHG02 pic.twitter.com/DWyyRKi1iA— Real Madrid C.F. (@realmadrid) October 29, 2025
„Ennek következtében a klub bejelenti, hogy továbbra is a világ labdarúgásának és szurkolóinak érdekében fog dolgozni, miközben kártérítést követel az UEFA-tól az elszenvedett jelentős károkért” — áll a Real Madrid hivatalos közleményében.