A Real kész 50 millió eurót fizetni Kerkez csapattársáért – sajtóhír

Sajtóhírek szerint a Real Madrid kész kifizetni Dean Huijsen szerződésében szereplő 50 millió eurós kivásárlási záradékot.
A 19 éves középhátvéd nemrég debütált a spanyol felnőttválogatottban, miután korábban a holland utánpótlás-válogatottakat erősítette.
Egyes vélemények szerint részben azért választotta Spanyolországot, mert szíve szerint a Real Madridba igazolna. Ez akár már idén nyáron meg is valósulhat.
Jelenlegi szerződésében a Bournemouthnál 50 millió eurós kivásárlási záradék szerepel. Az angol klub mindössze 15,2 millió euróért szerezte meg őt 2024 júliusában a Juventustól.
Fejlődése láttán jogos kérdéseket vet fel, hogy a Juve-drukkerek körében, hogy a torinói klub miért engedte el ilyen korán, főleg a Románál eltöltött hat hónapos kölcsönjáték után.
Huijsen nem kapott esélyt a Juventusnál
A Juventus még így is profitálhat az átigazolásból. A Bournemouthhoz történt igazoláskor további 3 millió eurónyi bónusz és egy 10%-os továbbértékesítési részesedés is szerepelt a megállapodásban.
Ez azt jelenti, hogy körülbelül 5 millió eurót még kasszírozhatnak, ha a Real Madrid valóban kifizeti az 50 millió eurós kivásárlási árat.
Huijsent a Juventus 2021-ben mindössze 470 000 euróért igazolta a Málaga akadémiájáról, és gyorsan feljutott az U17-es csapatból a felnőttek közé, ahol 2023-ban debütált.
Végül csak egyetlen mérkőzésen lépett pályára a felnőttcsapatban – 12 percet játszott a Milan elleni 1-0-s Serie A-győzelem során, 2023 októberében.
A Romában eltöltött fél szezon alatt 14 mérkőzésen lépett pályára, ezeken két gólt szerzett és egy gólpasszt is adott.
🚨 BREAKING: Real Madrid are now LEADING the race to sign Dean Huijsen this summer.
The player is a massive Madridista and wants to join the club. @diarioas pic.twitter.com/zR5GwkTdc0
— Madrid Zone (@theMadridZone) March 25, 2025