A PSG kiütötte a Malmöt, a Real kiüthette volna a Sahtart

Az A csoportban a Real Madrid 70 percnyi játék után már 4-0-ra vezetett a Shatar otthonában, így Rafa Benítez egy idei fellélegezhetett. Ez az állapot nem tartott sokáig, ugyanis a Királyi Gárda teljesen leeresztett és egy remek hajrával az ukránok 4-3-ra vissza tudtak jönni. A meccset így is behúzták a Blancók, csakúgy, mint a továbbjutást, de a jövőben ilyen könnyelműséget nem engedhetnek meg maguknak, ha messzire szeretnének jutni a BL-ben. A csoport másik mérkőzésen a PSG negyed óra alatt eldöntötte a Malmö ellen összecsapást. Ángel Di Maria duplázott, míg Zlatan Ibrahimovic is eredmény volt nevelőegyesülete ellen.

A B-csoportban a Manchester United-PSV meccsen nem született gól, így a továbbjutásról az utolsó forduló dönt majd. Ami biztos, hogy a CSZKA Moszkva kiesett. A C-csoportban az Atlético Madrid Antoine Griezmann duplájával legyőzte a Galatasarayt, ezzel bebiztosította a továbbjutását, csakúgy, mint a Benfica, amely délután döntetlent játszott az Asztana ellen.

A D-csoport rangadóján a Juventus taktikus játékkal legyőzte a Manchester Cityt. A Zebrák gólját Mario Mandzukic szerezte az első félidőben, de az olaszok több góllal is nyerhettek volna. A kvartett másik mérkőzésén a Mönchengladbach 4-2-re legyőzte a Sevillát, ezzel nagy lépést tett az Európa Liga indulást jelentő csoport harmadik hely megszerzéséért.

A-csoport

Sahtar Donyeck-Real Madrid 3-4 (Teixeira 77., 88., Dentinho 83. ill Ronaldo 18., 70., Modric 50., Carvajal 52.)

Malmö-PSG 0-5 (Rabiot 3., Di Maria 14., 68., Ibrahimovic 50., Lucas 82.)

""

B-csoport

Manchester United-PSV 0-0

Korábbról: CSZKA-Wolfsburg 0-2

""

C-csoport

Atlético Madrid-Galatasaray 2-0 (Griezmann 13., 65.)

Korábbról: Asztana-Benfica 2-2

""

D-csoport

Juventus-Manchester City 1-0 (Mandzukic 18.)

Mönchengladbach-Sevilla 4-2 (Stindl 25., 83., Johnson 68., Raffael 78. ill. Vitolo 82., Banega 91.-tizenegyesből)