Menedzsernek lenni a Premier League-ben alighanem nem a leghálásabb feladat, hiszen számtalan tréner bicskája törött már bele a szigetországi edzősködésbe.

Az 1992-ben útjára indult Premier League-ről azt tartják, hogy a világ legerősebb bajnoksága, és ezt bizony számos edző a saját bőrén tapasztalta.

Arsene Wenger és Sir Alex Ferguson két legendás menedzser, akik olyan sikereket értek el hosszú pályafutásuk során a PL-ben, amit nagy valószínűséggel nem mostanában fognak megismételni. A francia és a skót tréner bizony magasra tették a mércét a ködös Albionban, elég csak azokra az edzőkre gondolni, akik az elmúlt években a nyomdokaikba próbáltak lépni, de valamilyen oknál fogva egytől egyig kudarcot vallottak.

""
(Kép: David Price/Arsenal FC via Getty Images)

Manchester United és az Arsenal is viszonylag hamar megvált David Moyestól, illetve Unai Emerytől, annak ellenére, hogy elődeik meglehetősen sok időt kaptak. Bár tudjuk, a mai labdarúgásban eredménykényszer van.

Talán emiatt is látni olykor olyan edzőkeringőt, mint amilyet Watfordban lehetett tapasztalni a szezonban. Ugyanis mindössze 85 nap után menesztette Quique Sánchez Florest a Premier League-ben szereplő Watford, amely előtte négy fordulót követően köszönte meg Javi Gracia munkáját. A lódarazsak Nigel Pearson személyében az idény harmadik vezetőedzőjét nevezték ki decemberben.

Vagy ott van a Crystal Palace, amely négy meccset adott Frank de Boernek a 2017/18-as szezonban. A holland tréner mindössze 77 napot töltött az együttes kispadján, ezzel negatív rekordot állított fel a Premier League történetében.

""
(Kép: Robbie Jay Barratt – AMA/Getty Images)

A Daily Mail úgy döntött, hogy a statisztikák alapján összeállít egy listát a Premier League történetének legrosszabb menedzsereiről, csapatokra lebontva. Az említett Frank de Boer irányításával ugyan borzalmasan kezdett a Crystal, de mivel csupán négy meccsen dirigált a holland, ezért nem kerülhetett fel a listára. Olyan edzők jöhettek csak szóba, akik minimum 10 alkalommal ültek csapatuk kispadján.

Lássuk kik voltak a legrosszabb menedzserek a Premeir League-ben 1992 óta!

""
(Kép: dailymail.co.uk)

A táblázatból jól látszik, hogy Ole Gunnar Solskjaer két csapatnál is kiérdemelte a legrosszabb statisztikával rendelkező vezetőedző címet. Jelenlegi együttese, a Manchester United mellett a Cardiff City edzőjeként sem alkotott túl fényes karriert. Bár a nemzetközi sajtó olykor hajlamos elfelejteni, hogy a norvég menedzser hosszú távú projektben gondolkodik a Vörös Ördögöknél, az pedig idő mire a fiatalok beérnek. A 2019/20-as szezonban is eltartott egy darabig, mire formába lendült a csapat, ugyanakkor azt is meg kell említeni, hogy a United remek formában volt a szünet előtt, hiszen 11 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatot állított fel.

""
(Kép: Matthew Ashton – AMA/Getty Images)

Természetesen ezek csak számok, a statisztika pedig nem mindig tükrözi kellően a valóságot, ezért vagyunk kíváncsiak az Ön véleményére.

Ön szerint ki a valaha volt legrosszabb menedzser a Premier League-ben? Írja meg nekünk kommentben!

Forrás: givemesport

Kép: Dan Mullan/Getty Images

Sport365.hu – A Premier League történetének 10 legjobb játékosa

A Manchester United ikonja, Ryan Giggs trófeákban gazdag 24 évet töltött az Old Traffordon. Ez idő alatt a 46 éves walesi sztár 13 alkalommal nyerte meg csapatával az angol bajnokságot, illetve két Bajnokok Ligáját, négy FA-kupát és három Ligakupát is bezsebelt a Vörös Ördögökkel.