Angol foci

A Premier League-rangadó után fordult a kocka

Kép forrása: Facebook/Manchester City

A Premier League aranyérméről is dönthetett a vasárnap kora este Angliában. Mert a vendég Arsenal egy esetleges sikerrel nagyot léphetett volna a trófea felé.

A mérkőzés előtt Pep Guardiola már utalt arra, hogyha nem nyer a City, akkor a végső siker az Arsenal és az Égiek kezében van.

A vasárnapi meccs előtt azonban több szólt a hazaiak sikere mellett, mint ellene.

Egyrészt Guardiolának és a Manchester City-nek remekül megy áprilisban. Az Arsenal viszont mintha megtorpant volna. Érv volt Haalandék mellett, hogy ők az egész héten csak a rangadóra készültek, míg az Arsenalnak egy BL-negyeddöntőt is abszolvánia kellett.

Az első negyedóra ismerkedése után, egy gyors gólváltás hozta lendületbe a csapatokat.

A 16. percben Hincapié kifejelt labdáját Nunes mellel tette Cherki elé. A francia három védő mellett is eltolta a labdát, majd a jobb alsó sarokba lőtt. 

Szinte azonnal jött azonban a válasz.

Nunes bedobása után Donnarumma lekezelte a labdát az ötösön belül, de nem figyelt az érkező Havertzre, akiről a lövése a kapuba pattant. 

Az olasz kapus ordító hibája nem fogta meg a házigazdákat. Azonban az első félidőben hiába vezették egymás után a támadásaikat, azok nem hoztak eredményt.

A fordulás után szinte azonnal, Bernardo Silva szöglete után Khusanov majd Haaland is próbálkozott. Előbbit blokkolták, utóbbi a kapufát találta el.

Majd nem sokkal később Doku középtávoli lövését védte Raya.

Következett egy Arsenal kontra, ennél azonban már Havertz nem fogott ki Donnarummán, aki bravúrral védett.

Egy perccel később Eze kapufát talált, a 65. percben viszont ismét vezettt a City.

Doku-O’Reilly volt a labda útja, utóbbi Haalandhoz passzolt, aki közelről kilőtte a jobb alsót.

A hajrában próbált nyomást gyakorolni az Arsenal, ennek eredményeként egy szabadrúgás után Gabriel közeli fejese irányt változtatott a védőkön, majd a kapufáról pattant tovább.

A ráadásban még Trossard beadása után Havertz fejelt a kapu fölé, de végül nem sikerült pontot szerezni az Ágyúsoknak.

A Manchester City tehát 2–1-re legyőzte az Arsenalt és három pontra megközelítette riválisát. Amennyiben a manchesteriek megnyerik az elmaradt meccsüket, a tabella élére állhatnak.

Vagyis öt fordulóval a vége előtt teljesen nyílt a bajnoki versenyfutás.