Európa-liga-selejtezők, 2. forduló, 1. mérkőzés
Ferencváros-Zeljeznicar (bosnyák) 0-1 (0-0)
Budapest, Groupama Aréna, vezette: Gunnar Jarl Jónsson (izlandi).

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramírez (Sesták, 46.) – Somália, Gera – Varga R., Busai (Hajnal, 46.), Lamah (Gyömbér, 68.) – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll.
Cserepad: Jova, Nagy D., Hajnal, Gyömbér, Nagy A., Sesták, Radó.

Zeljeznicar: Antolovic – Memija, Bogdanovic, Kosoric, Kvesic – Blagojevic, Hadziahmetovic (Beganovic, 53.) – Djelmic (E. Sadikovic, 72.), D. Sadikovic, Kokot (Diatta, 87.) – Bajic. Vezetőedző: Milomir Odovic.
Cserepad: Kjoszevszki, Uzelac, Livaja, Diatta, E. Sadikovic, Stokic, Beganovic.

G.: Beganovic (90.)

Sárga lap: Sesták (86.), ill. Djelmic (42.), E. Sadikovic (79.)

A bosnyák bajnok vette el a Ferencváros hazai veretlenségét tétmeccsen új stadionjában.

Rosszul kezdett a Fradi a kellemetlen stílusú ellenféllel szemben, de aztán fokozatosan bemelegedett, az első félidőben Böde, Leandro és Lamah is vezetéshez juttathatta volna a zöld-fehéreket.

Bár a hajrában nagy erőket mozgósított az FTC, hogy változtasson az eredményen, ehhez képest a bosnyák csapat büntetett a végén Beganovic révén.

Doll: Nem érdemeltünk vereséget. Ismét bebizonyosodott, hogy nemzetközi szinten nem lehet kihagyni ennyi helyzetet. Ezzel együtt nincs veszve semmi, elutazunk Boszniába, ahol mindent kiadunk majd magunkból a győzelemért."

VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓ:

PERCRŐL PERCRE:

93.: Vége a meccsnek! NULLA-EGY.

91.: Az előre keveredő Nalepához jutott a centerezés, hét méterről kapásozott fölé!

87.: Csere: Kokot helyett Diatta.

86.: Sesták-sárga.

79.: Enis Sadikovic sárgult be.

76.: Gyömbér beadása után Varga Roland búbolt mellé-fölé berobbanva, közelről. Ebben is benne volt a gól.

72.: Csere: Djelmic helyett E. Sadikovic.

69.: Hajnal átlövése után nyelte el a labdát Antolovic.

68.: Csere: a megsérülő Lamah helyett Gyömbér.

58.: Sadikovic 25 méteres kísérlete után gyűjtötte be a labdát Dibusz.

53.: Csere: Hadziahmetovic helyett Beganovic.

46.: Folytatáááás!!!

46.: Kettőscsere: Busai helyett Hajnal. Ramírez helyett Sesták.

45+3.: Vége a félidőnek! Ramírez rúgást kapott a bokájára a véghajrában, és a jelek szerint le kell cserélni a szünetben a szélsőhátvédet.

45.: Három perc még.

42.: Djelmic-sárga.

41.: Lamah-kapufa 21-ről, a kipattanó Varga Rolandé, akinek 14 méteres lövése elakadt egy védőben!

38.: Gera kapásozott jobbról, 14-ről, belevetődtek.

36.: Leandro perdített ordító helyzetben fölé egy kósza labdát a levegőben, négy méterről!

32.: Djelmic lövése megint gellert kapott Leandrón, de ezúttal lelassult, így Dibusz zsákmánya lett a játékszer.

23.: Ivószünetet rendelt el Jónsson.

22.: Böde fejelt fölé az öt és felesről, tiszta helyzetből! Az első komoly Fradi-lehetőség!

12.: Gera bólintott fölé középről, jobb oldali szabadrúgás után.

10.: Bajic ezúttal laposan tüzelt 25-ről, méterekkel mellé, de a bosnyákok már most jelzik, a maguk részéről nem áldozati báránynak érkeztek Budapestre.

6.: Ezúttal Bajic zúdított rá 20-ról, másfél méterrel mellé.

5.: Az FTC kezdett vehemensebben, de aztán Djelmic lökete veszélyesen csapódott a léc fölé Leandro lábáról a másik oldalon!

20:30. Elkezdődött! Hajrá Fradi!

Előzetes:

"Radóval bővültek a variációs lehetőségeink"

Két frissen igazolt csatár, Stanislav Sesták és Radó András is csere a Ferencvárosban, a bosnyák Zeljeznicar elleni, csütörtök esti, hazai El-selejtezőn. A Fradi a holland Go Ahead Eagles kiejtésével jutott el idáig. Kövesd élőben a fejleményeket velünk!