A Philadelphia Flyers és a Pittsburgh Penguins is rangadót nyert

A mai játéknap Keleti-főcsoportjának a rangadóján az Atlanti divíziót vezető Philadelphia Flyers fogadta a Délkeleti divízió második helyén álló Washington Capitals-t. A találkozót jobban kezdte a hazai csapat, mely az első harmadban Jeff Carter, míg a második felvonásban Claude Giroux góljaival két gólos előnyre tett szert. A Capitals nem adta fel a harcot és az utolsó harmadban kiegyenlített, pontosabban negyven másodperc alatt, ugyanis a játékrész 7:58 percében Mike Knuble előbb szépített, majd 8:38 percében Alex Ovecskin kiegyenlített, így következhetett a ráadás, ahol a Flyers, szlovák játékosa Andrej Meszaros találatával nyert.

Többet próbálkozott kapurálövésél a Detroit Red Wings (37 lövés), a Pittsburgh Penguins (29) elleni találkozóm, mégis sima vereséget szenvedett. A mérkőzést a Pens kezdte jobban, ugyanis Jordan Staal és Chris Conner révén, már az első harmadban két gólos előnyre tett szert. A második játékrész Detroit góllal (Johan Franzen) kezdődött és Pittsburgh találattal (Chris Kunitz) végződött. Érdekes, hogy a két gól 30 másodperc alatt született. Az utolsó harmad végén (18:41) Matt Cooke az üres kapuba ütötte a korongot, így a Pens Sidney Crosby nélkül is, sima 4-1-es győzelmet aratott.

Ezúttal csak egy góllal nyert a Boston Bruins a Carolina Hurricanes ellen. A két csapat tegnap is összefutott egymással, akkor 7-0-ra a Massachusetts-i csapat nyert. Az első harmadban Johnny Boychuk a Bostonnak szerzett vezetést, de a játékrész végén (18:39) Jussi Jokinen kiegyenlített. A második felvonásban egyik csapat sem tudott a másik kapujába találni, nem úgy az utolsó harmadban, ahol három gól született. Az háromból kettőt (Brad Marchand, Milan Lucic) a vendég csapat szerzett és csak egyet (Chad LaRose) a Carolina. Tim Thomas, a Bruins kapusa szezoncsúcsot jelentő 43 védést mutatott be.

Az Anaheim Ducks Ottawa-i vendégszereplése és a Tampa Bay Columbus elleni hazai mérkőzése is szétlövéssel dőlt el. A „Kacsák” 1-1-es rendes játékidő és a gól nélküli hosszabbítás után,  Bobby Ryan találatával nyerték meg a Senators elleni mérkőzést. A Lightning 60 perc után 2-2-re végzett a Blues Jackets ellen, mivel a ráadásban egyik csapat sem talált a másik kapujába, így a szétlövésekre maradt a döntés, ahol Ryan Malone góljával nyert a Tampa Bay. David Desharnais góljával az első harmad után, még vezetett a Montreal Candiens, a Buffalo Sabres ellen, de hazai csapat a következő felvonásban Tyler Ennis révén kiegyenlített, a ráadásban, pedig Jason Pominville találatával megnyerte a kanadai csapat elleni összecsapást. 2009. december 5. után, ismét nyert a St. Louis Blues a Los Angeles Kings ellen. A Milan Hejduk (1 gól, 2 gólpassz), John-Michael Liles (1 gól, 2 gólpassz) vezette Colorado Avalanche, a hosszabbításban gyűrte le a Vancouver Canucks-et. A Nashville-ban J.P. Dumont háromszor, Patric Hornqvist, pedig kétszer vette be a Phoenix Coyotes kapuját, így a Predators sima győzelmet aratott. A Minnesota Wild hiába ütött négy gólt az Edmonton Oilers-nek, a mérkőzés legjobbja a kapus Wild kapusa, Anton Khudobin lett, aki 31-szer védett az összecsapáson.

Philadelphia Flyers – Washington Capitals 3-2 – hosszabbításban
Pittsburgh Penguins – Detroit Red Wings 4-1
Carolina Hurricanes – Boston Bruins 2-3
Buffalo Sabres – Montreal Canadiens 2-1 – hosszabbításban
Ottawa Senators – Anaheim Ducks 1-2 – szétlövésekkel
Tampa Bay Lightning – Columbus Blue Jackets 3-2 – szétlövésekkel
St. Louis Blues – Los Angeles Kings 2-1
Colorado Avalanche – Vancouver Canucks 4-3 – hosszabbításban