Sebastian Vettel végzett az első helyen a Forma-1 idei szezonjának utólsó előtti futamának péntek délelőtti és délutáni szabadedzésen. Úgy tűnik, Interlagos is a Red Bulloknak fekszik leginkább, hiszen a fiatal német mögött mindkétszer csapattársa, Mark Webber végzett. Ám míg délelőtt fél másodperccel volt lemaradva Sebastian mögött, addig délután mindössze egy tized másodperccel követte őt.

A Ferrari viszont nem zárt maradéktalanul sikeres napot pénteken, ugyanis mindkét pilótájuk technikai problémákkal küszködött. A harmadik világbajnoki címére törő Fernando Alonso motorja megállt az első edzésenen, amit délutánra ki kellett cserélni, így egy tizenharmadik hely után délután már a harmadik helyen zárt az éllovas. A Ferrari mérnökei ugyanakkor megnyugtatták a szurkolókat, hogy a spanyol autójába szándékosan tettek használt erőforrást a pénteki napra, mivel ahogy fogalmaztak, az élmezőny tagjaihoz hasonlóan ők sem rendelkeznek ,,szűz” motorral, ezért használtak olyan hajtóművet, amely már egy egész verseny teljesítéséhez kevés lenne.

Felipe Massa helyzete viszont aggasztóbb lehet a Ferrari fanok számára, hiszen a hazai pályán versenyző pilóta csak 14. lett az első etapon, délután pedig váltóproblémákkal illetőleg a hidraulikus rendszer nem megfelelő működésével bajlódtak, aminek köszönhetően elképzelhető, hogy a brazil versenygépében váltót kell cserélni, ami automatikusan 5 rajthelyes büntetéssel jár majd.

A szintén a vb címre esélyes Mclareneknek az első szabadedzés sikerült jobban, Hamilton és Button a 3. és a 4. helyet kaparintották meg. Délután azonban a 2008-as világbajnokot Alonso is megelőzte, Button pedig majd 1.3 másodperccel lemaradva Vetteltől, csak a 7. pozícióban zárt és így egyre inkább úgy fest, hogy le kell mondania a címvédésről szőtt álmairól.

A Renault lengyel versenyzője, Kubica viszont elégedett lehet a hivatalos időmérő edzés előtt, hiszen 5. és 6. helyével akár még a vébéért küzdők életét is megnehezítheti vasárnap.

A két Mercedeses pilóta, Rosberg és Schumacher a 6. és a 8. volt délelőtt, a második szabadedzésen pedig a 9. és 10. pozíciót sikerült csak megszerezniük.