Magyar foci

A Pápa a Vasast is letudta

Gyors gólváltással kezdődött a csapatok mérőzése. A 6. percben Bárányos adott be a baloldalról, Végh kapus elvétette, majd Lázok fejelt szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába (1-0). A Vasas középpályása 10 perccel később javította hibáját, remek passzal találta meg Ferenczit a tizenhatoson belül, aki higgadt megoldással egyenlített (1-1). Az angyalföldiek ezzel ki is merültek a félidőre, a folytatásban csak a Pápa volt a pályán. A hazaiak támadásait Bárányos szőtte, elől Marics és Abwo jutott el helyzetekig, Véghnek akadt is dolga bőven, de az állás nem változott a szünetig.

A Pápa nyomása a 66. percben érett góllá: Németh ívelését Abwo továbbította Maricsnak, aki az ötösről fejelte a labdát a kapuba (2-1). A Vasas a kapott gól után sem tudott ritmust váltani, s mindössze egy Ferenczi lövést tud felmutatni a második félidőből, amit blokkoltak a védők. A Lombard higgadtan őrizte az egygólos előnyt a lefújásig, Farkas révén növelhette is volna azt, erre végül nem volt szükség, 2-1-re nyert a hazai csapat.

Lombard Pápa – Vasas 2-1 (1-1)
Pápa, Perutz Stadion, Vezette: Farkas Ádám (Kelemen Attila, Márkus Tamás)
Lombard: Szűcs L. – Takács P. (Quintero, 45.), Supic, Farkas A., Németh M. – Heffler N. (Tóth G., 70), Gyömbér, Rebryk – Abwo (Tóth N., 83.), Bárányos, Marics
Vasas: Végh – Balog, Mileusnics, Gáspár, Polényi – Bakos, Arsics – Mundi (Beliczky, 84.), Németh N., (Pavicsevics, 67.) – Lázok, Pancsava
Gólszerzők: Lázok (6. – öngól), Marics (66.), ill. Ferenczi (12.)