A Newcastle legyőzte az Arsenalt

A fiatal támadó csapata egyetlen komolyabb helyzetét váltotta gólra Fabianski kapus hibáját követően, s bár az Arsenal mindent megtett az egyenlítésért, végül alulmaradt a vendégekkel szemben.

Remek iramban kezdődött a félidő, ahol a hazaiak mezőnyfölénye korán kirajzolódott. Az első komolyabb helyzet Cesc Fabregas előtt adódott, aki betört a tizenhatoson belülre, majd lövését Kevin Nolan blokkolta. A 12. percben ismét a spanyol középpályás veszélyeztetett, szabadrúgása azonban a felsőlécen csattant. A játék képe a folytatásban sem változott. Az Arsenal beszorította a „Szarkákat”, akik derekasan állták a sarat, igaz, a felezővonalat is csak elvétve lépték át. A félidő hajrájában Samir Nasri bombáját Krul kapus védte remek mozdulattal, de a feketeleves csak ezután érkezett. A 45. percben Joey Barton a kezdőkör magasságából ívelt be egy szabadrúgást, az érkező Andy Carroll pedig Fabianskit túlugorva az üres kapuba bólintott (0-1). A lengyel portás alaposan benne volt a gólban, így vendégelőnnyel mehettek pihenőre a csapatok.

Theo Walcott villanása nyitotta meg a második játékrészt, a fiatal szélső előbb saját csapattársát cselezte ki, majd a felsőlécre bombázott. A helyzetekkel továbbra sem volt híján a hazai gárda, de mindig akadt egy blokkoló láb, vagy egy pontatlan befejezés, ami az útjukat állta. Ezt megelégelve Arsene Wenger mindhárom cseréjét kihasználta, így már négy csatárral rohamozott a csapata, de a megoldáshoz ezután sem került közelebb. Sőt, a 92. percben Ranger indult meg egyedül a hazai kapura, Koscielny azonban visszahúzta őt, Dean bíró pedig kiállította.

A Newcastle United gyakorlatilag helyzet nélkül hozta le a találkozót, de fegyelmezett védekezésének, és Carroll szerencsés találatának köszönhetően bravúros győzelmet aratott londoni riválisa felett.

Arsenal – Newcastle 0-1 (0-1)
London, Emirates Stadion. Vezette: Mike Dean
Arsenal: Fabianski – Sagna, Koscielny, Squilacci, Clichy – Song, Fabregas, Wilshere (Bendtner, 73.) – Walcott, Chamakh (Van Persie, 58.), Nasri (Arshavin, 56.)
Newcastle: Krul – Simpson, Coloccini, Williamson, Enrique – Tiote, Barton, Nolan, Gutierrez – Ameobi (Ranger, 83.), Carroll
Gólszerzők: Carroll (45.)
Kiállítva: Koscielny (92.)