A New England Patriots nyerte a hócsatát Chicagóban

Az égiek nem fogadták a kegyeikbe a Chicago Bearst és a New England Patriotsot, ugyanis intenzív havazásban, fagypont alatti hőmérsékletben kellett lejátszaniuk találkozójukat. Az első negyed leginkább azzal telt el, hogy a játékosok minél hamarabb lejöjjenek a pályáról és a jó vastag kabátba bújjanak, de azért a Tom Brady vezette „Hazafiak” az újonc Rob Gronkowski 7 yardos elkapása után szereztek egy touchdownt. A következő negyedben kivégezte a Chicagót a New England, ugyanis a vendég csapat Danny Woodhead 3 yardos futása, Gary Guyton 35 yardos fumble visszahordása és Deion Branch 59 yardos elkapása is TD ért, közte, pedig Shayne Graham két mezőnygól kísérletet értékesített, ezzel 26-0-ra nyerte ezt a negyedet a Pats. A harmadik 15 percben Graham ismét értékesített egy mezőnygól kísérletet, de erre volt válasza a hazai pályán égő Bears csapatának, ugyanis Chester Taylor 1 yardos futása után a vendégek célterületébe juttatta a labdát. A  New England sikerével bejutott a rájátszásba, nem mellesleg Bill Belichick 174, győzelmét aratta vezetőedzőként, amivel a 10. helyre jött fel az ökörranglistán. Az ítélet idő ellenére Brady 369 yardot passzolt és 2 TD átadása volt.

Pár szász kilométerrel arrébb San Diego-ban 20 fokban játszattak a csapatok, viszont ez a mérkőzés is sima volt. A Chargers az AFC nyugati csoportjának rangadóján tönkreverte (31-0) a Kansas City Chiefs gárdáját. A kaliforniai csapat a játék minden elemében felülmúlta a vendég csapatot. A Chargers 25 first down csinált, míg a Chiefs 5-öt, de ami igazán félelmetes adat, a hazai csapat összesen 426 yardot haladt előre, addig a vendégek 67 (!) yardot. A Kansas védelmében mindképpen megemlítendő, hogy a csapat első számú irányítója Matt Cassel vakbélműtét miatt nem játszhatott, helyettese Brodie Croyle 40 yardot passzolt. Akár A Green Bay Packers rájátszásába is kerülhet a Detroit Lions elleni fiaskó. A kevés pontot (10) hozó találkozón a „sajtfejűek” irányítója Aaron Rodgers agyrázkódást szenvedett, miután Landon Johnson eltalálta az éppen eldőlő irányító fejét, később Johnson is agyrázkódást szenvedett egy szerelési kísérlet során, sőt a nyaka is megsérülhetett. Roodgers esetleges kiválásával elúszhat a rájátszás a Green Baynek.

Továbbra is az NFC főcsoport legjobb csapata az Atlanta Falcons, miután  Matt Ryanék egy 17-0-as első félidő után 31-10-re verték a liga legrosszabb csapatát a Carolina Panthers, mely 1-12-es mérleggel áll. A Jacksonville Jaguars győzelemmel üzent csoport riválisának az Indianapolis Coltsnak. A Jagurar ezúttal, a szintén remek szezont produkáló Oakland Raiderst verte meg. Sikerével megerősítette vezető helyét az AFC déli csoportjában, míg az Oaklnad csak Fortuna segíthet, hogy bejusson a rájátszásba. Oktatta a Pittsburgh Steelers a Cincinnati Bengalst. A két csapat 83, összecsapásán a Steelers az orr- és, lábközépcsonttöréssel játszó Ben Roethlisbergernek is köszönhetően (258 passzolt yard) lépés előnybe került, a holnap pályára lépő Baltimre Ravenssel szemben. Kiütötte ellenfelét a címvédő New Orleans Saints, mely otthon nyert 31-13-ra a St. Louis Rmas ellen. Drew Brees felemás teljesítményt nyújtott 221 passzolt yarddal, 3 TD átadással és sajnos 2 eladott labdával zárt. A Miami Dolphins hatalmas meglepetésre idegenben verte meg a New York Jets csapatát, mely, még mindig nem lábalt ki a hétfőn elszenvedett megalázó vereségből, amit a Patriots ellen szenvedett el, bukásával a New England közel került az AFC főcsoport megnyeréséhez, természetes csak az alapszakaszban. Nagyon ritka és megalázó hiba miatt nem nyerhette meg a Washington Redskins a Tampa Bay Buccaneers elleni összecsapást, ugyanis a mérkőzésből, már csak kilenc másodperc volt hátra, mikor egy szimpla extra pontot kellett volna berúgni a hosszabbításért, de a rossz snap után a holder kezéből kipattant a labda, amit a Tampa játékosa szerzett meg. Fordulatos mérkőzésen nyert a Philadelphia Eagles a Dallas Cowboys otthonában. A találkozó első negyedében Michael Vick megfutotta idei hetedik TD.két, ami egy QB-tól nagyon nem rosz teljesítmény, még ebben a játékrészben kiegyenlített a Dallas Jason Witten futott TD-vel. Tod Herremans 2 yardos elkapása után, a második 15 perc során újra előnybe került az Eagles, amire csak egy David Buehler mezőnygól jött válaszként. A harmadik negyedben ott folytatódott, ahol az előző abbamaradt, Buehler mezőnygóllal, majd jött Felix Jones 3 yardos futott T-je, amivel, már a Cowboys vezetett. David Ekers mezőnygóljával, még ebben  a játékrészben feljebb kapaszkodott az Eagles. Az utolsó 15 percben Akers volt a főszereplő, ugyanis két mezőnygól kísérletet értékesített, nem mellesleg DeSean Jackson 91 yardos futás után szerzett egy hatpontost is az Philadelphia, amivel megpecsételte a mérkőzés végén, még egy TD (Witten) szerző Dallas Cowboys sorsát. Jackson négy futással 210 yardot és egy TD hozott csapatának, amivel a meccs embere lett.