A Nationwide bajnoka elégedetlen, de nem adja fel

Ismét bebizonyosodott, hogy nem lehet összehasonlítani a NASCAR Sprint kupa és a Nationwide sorozatát. Egy két versenyző, azonban mindig elfejeti a két széria közti különbséget és olyanokat ígérgetnek, amit első teljes idényükben nem tudnak megvalósítani. Brad Keselowski is beállt az ilyen versenyzők táborába. A huszonhét esztendős Keselowski tavaly nagy fölénnyel nyerte meg a Nationwide széria bajnoki címét. Érdekesség, ha Kyle Busch mindegyik versenyen részt vesz, akkor toronymagasan nyerte volna szériát, ugyanis a 35 versenyből 29-en indult, ebből 13-szor nyert.

A 2011-es szezon előtt szerződést hosszabbítottak csapatfőnökével Paul Wolfal, majd Keselowski elmondta, hogy a Nationwide és a Sprint kupa bajnoki címét is szeretné begyűjteni, a későbbi szabályváltoztatások miatt csak egy szériában gyűjthet pontokat, a versenyző, pedig a Sprint kupát választotta. Keselowski nagyon rosszul kezdte a szezont, ugyanis Daytonában 29., a Phoenixben a 15, Las Vegasban a 26. helyet szerezte meg a Penske Racing autójával.