A Napoli ötössel válaszolt a Juve négyesére – videók

""

A Napolinál kirobbanó formában játszik Lorenzo Insigne és Gonzalo Higuaín is, ők hozták össze az egyenlítést Leandro Paredes szerencsés szabadrúgásgólja után. Az argentin csatár 22-edszer villant a Serie A-szezonban.

Insigne még az első félidőben fordított gyönyörű pontrúgásból, hogy aztán a második félidőben José Callejón legyen a hős: duplázott a spanyol, emellett Camporese öngólja előtt is ő adott be.

A Juventus egymás után 12-edszer nyert a bajnokságban, ezzel már csak egy sikerre jár a klubrekordtól. Álvaro Morata az Inter elleni kupameccs után most is kettőt vágott (egy félidő alatt), a folytatásban Paul Pogba a gólszerzők és a gólpasszadók közé is feliratkozott.

Serie A, 22. forduló
Napoli-Empoli 5-1 (Higuaín 33., Insigne 37., Camporese 52. – öngól, Callejón 84., 88., ill. Paredes 28.)

További eredmények: Genoa-Fiorentina 0-0, Torino-Verona 0-0, Udinese-Lazio 0-0, Bologna-Sampdoria 3-2.

Korábbról: Chievo-Juventus 0-4 (Morata 5., 40., Alex Sandro 51., Pogba 67.)

Később: Milan-Inter, 20:45-től.

Szombatról: Carpi-Palermo 1-1, Sassuolo-Atalanta 1-1, Roma-Frosinone 3-1.