A Napoli húsz perc alatt lerendezte a Torinót, Luca Toni góllal búcsúzott

Az olasz élvonalbeli bajnokság (Serie A) vasárnapi nyitómérkőzésén az AS Roma 3-0-ra legyőzte a Chievo együttesét, így továbbra is versenyben van az automatikus BL-csoportkört érő második helyért. A Lazio idegenben 3-1-re legyőzte a Carpit, ami papíron simának tűnhet, azonban a hazai csapatban a nigériai Jerry Mbakogu két tizenegyest is hibázott az első félidőben.

Paulo Sousa csapata, a Fiorentina Balogh Norbert klubja, a Palermo ellen játszott 0-0-s döntetlent. A magyar támadó ezúttal nem került be a szicíliai csapat keretébe.

Vasárnap este két mérkőzést rendeztek. A bajnok Juventus 2-1-re kikapott Veronában, a 38 éves Luca Toni – aki az idény végeztével visszavonul – tizenegyesből volt eredményes utolsó hazai fellépésén. Az ezüstérem várományos Napoli az első húsz percben kétgólos előnyre tett szert Torinóban, ezzel el is döntötte a három pont sorsát. A második játékrészben Bruno Peres még szépíteni tudott, de az egyenlítés nem jött össze a hazai csapatnak.

Serie A, 37. forduló

AS Roma-Chievo 2-0 (Nainggolan 18, Rudiger (39., Pjanic 85.)

Atalanta-Udinese 1-1 (Bellini 19.-tizenegyesből ill. Zapata 10.)

Carpi-Lazio 1-3 (Mbakogu 84. ill. Bisevac 23., Candreva 32., Klose 73.)
Kiállítva: Biglia (83.), Dordevic (90.)

Fiorentina-Palermo 0-0

Frosinone-Sassuolo 0-1 (Politano 85.)

Sampdoria-Genoa 0-3 (Pavoletti 3., Suso 26., 74.)

Torino-Napoli 1-2 (Peres 66. ill.  Higuain 12.,  Callejon 20.)

Verona-Juventus 2-1 (Toni 43.-tizenegyesből, Viviani 55. ill. Dybala 90+4.-tizenegyesből)