A magyar vízilabda a kilencvenes évek közepén épp generációváltáson esett át, amikor 1997-ben Kemény Dénest bízták meg a szövetségi kapitányi feladatok ellátásával. A szakember első komoly megmérettetése az 1997-es sevillai Eb volt, itt kezdődött el a Kemény-fiúk sikertörténete, melynek folyamán a tréner mára minden idők legeredményesebb magyar vízilabda szövetségi kapitányává nőtte ki magát. A kontinensviadalra összeállított keretben Kemény számított a rutinosabb játékosokra, mint Kósz Zoltán, Németh zsolt, Benedek Tibor, Tóth Frank, vagy Vincze Balázs, ám bátran nyúlt a fiatalokhoz is, így indult el a világklasszissá válás útján például Kásás Tamás, Székely Bulcsú, Molnár Tamás, vagy éppen Steinmetz Barnabás.
A mieink a B csoportba kerültek az Eb, ahol két nagyon komoly ellenfél, a horvátok és a spanyolok vártak ránk a hollandok, a szlovákok és az ukránok mellett. Az első fordulóban az ukránok ellen egy könnyed 13-3-mal nyitottunk, majd következhetett a horvátok elleni rangadó, amely óriási csatát, és 7-7-es döntetlent hozott. Ezt követően hat góllal vertük a szlovákokat, majd a spanyolokkal csaptunk össze. A forgatőkönyv szinte azonos volt a horvát meccsével, ezúttal is 7-7 lett az eredmény. Az utolsó fordulóban 10-3-ra kiütöttük a hollandokat, és mivel a horvátok korábban legyőzték a spanyolokat, csoportmásodikként jutottunk tovább.
A negyeddöntőben a klasszisok sorát felvonultató olasz válogatott várt a Kemény-fiúkra, akik kiváló játékkal, óriási küzdelemben 9-8-ra diadalmaskodtak. Jöhetett az elődöntő és a betonkemény orosz válogatott, amelyet azonban viszonylag simán, 10-7-re legyőztünk, így készülhettünk a fináléra, és arra, hogy 20 év után újra Európa-bajnoki aranyat ünnepelhessen a magyar vízilabda.
A döntőben talán nem is sodorhatott volna szembe válogatottunkkal nehezebb ellenfelet a sors, mint a jugoszlávokat. A finálé elképesztő csatát, és hihetetlen kevés gólt hozott, és ami a legfontosabb, 3-2-es magyar győzelmet, amellyel 1977 után első ízben ülhetett fel az európai vízilabda trónjára a magyar válogatott. hazánknak ez volt a 11. Eb-aranya.
Kemény Dénes csapata Sevillában akkora lökést kapott, hogy évekig verhetetlenné vált, és sorra halmozta a trófeákat. Az 1998-as Perth-i vb-n ugyan csak ezüstérmet sikerült szereznünk, 1999-ben ismét bearanyoztuk a magyar vízilabda hírnevét. A sydney-i Világkupán bombaerős csoportba kerültünk, az olaszok, a jugoszlávok és a görögök mellé. Az első fordulóban ugyan a taljánoktól kikaptunk 10-8-ra, a jugókat és a görögöket megvertük, és a körbeveréseknek köszönhetően csoportelsőként jutottunk tovább. Az elődöntőben iskolajátékkal 8-4-re vertük a spanyolokat, következhetett a döntő és a nemes bosszú. A fináléban ugyanis az olaszok vártak ránk, és meg is kapták a magukét, 5-3-ra győztünk, és harmadízben hódítottuk el a Világkupát.
Ilyen előjelekkel egyértelmű aranyesélyekkel érkeztünk az 1999-es firenzei Eb-re. A csoportkörben ismét kifogtuk a horvátokat, az olaszokat, és a görögöket is, mellettük a szlovákok és a szlovének vártak még ránk. A Kemény-csapat, immár egyértelműen Benedekre, Kásásra, Molnárra, Birosra, Steinmetzre, Székelyre, Várira, Kiss Gergelyre épülve veretlenül nyerte meg csoportját, csak az olaszok tudtak tőlünk pontot rabolni egy 7-7-es döntetlennel. A negyeddöntőben a németekkel néztünk farkesszemet, és igazi erődemonstrációt tartva 15-4-re lemostuk őket. Az elődöntőben jöhettek a csoportellenfél olaszok. Ezúttal is hét gólt dobtunk nekik, ám csak ötöt kaptunk, így bemasíroztunk a döntőbe. A finálét Horvátországgal vívtuk, minden idők egyik legjobb Eb-döntője volt. A horvátok az első negyedben elhúztak 3-1-re, ám a második játékrészben egy 6-2-es rohammal fordítani tudtunk. A harmadik negyedet megint a horvátok nyerték 4-3-ra, ám a mindent eldöntő negyediket mi hoztuk 5-3-ra, és végül 15-12-re győztünk. A Kemény-csapat hőse az öt gólig jutó Biros Péter volt.
A következő évben, 2000-ben egyértelmű volt a cél: 24 év után megnyerni az olimpiát. A mieinket a B csoportba sorsolták Jugoszlávia, Horvátország, az Egyesült Államok, Görögország és Hollandia mellé. A csoportkörben igen felemásan teljesítettünk. A kötelező győzelmetket (Görögország, USA, Hollandia) sikerült hoznunk, ám a komolyabb riválisok közül a horvátoktól és a jugoszlávoktól is kikaptunk, így csak csoportharmadikként jutottunk a negyeddöntőbe. Innentől kezdve aztán nem volt csapat, aki megállíthatott volna bennünket. A legjobb nyolc között az olaszokat 8-5-tel küldtük haza, az elődöntőben pedig visszavágtunk a jugóknak a csoportbéli vereségért egy 8-7-es sikerrel, hogy aztán jöhessen a döntő… A döntő, amely beíródott az egyetemes vízilabda történelmébe. A magyar válogatott elsöprő játékkal, káprázatos gólok sorát lőve 13-6-ra lemosta az oroszokat, és 24 év után ismét olimpiai arannyal ajándékozta meg Magyarországot.
Íme a 2000-es olimpia döntő összefoglalója a legendás Knézy Jenő hátborzongató kommentárjával:
Ezt követően némi csalódásképp a 2001-es, hazai rendezésű Eb-n csak a bronzérmet sikerült megszereznünk, majd egy évvel később a fukookai vb-n csak 5. lett Kemény Dénes csapata. 2002-ben először szálltunk vízbe a Világligában, ahol rögtön egy bronzéremmel nyitottunk, a következő évben viszont már visszataláltunk a helyes útra, és meg is nyertük a sorozatot, ráadásul veretlenül, a döntőben az olaszokat ütöttük ki 13-8-ra.
Egy évvel később egy 20 éves rossz sorozatnak vetettünk véget, miután megnyertük a világbajnokságot a döntőben 11-9-re verve az olaszokat. Ilyen előjelekkel utazhattunk a 2004-es athéni olimpiára, amely előtt egyértelműen a címvédés volt a cél. A Kemény-fiúk ennek szellemében szálltak medencébe, a csoportkörből elsőként jutottunk tovább a szerbeket, az oroszokat, az amerikaiakat, a horvátokat és a kazahokat megelőzve, így egyből készülhettünk is az elődöntőre. Itt a négy évvel ezelőtti döntőbeli ellenfél, Oroszország várt Kásásékra, akik ezúttal is diadalmaskodtak, 7-5-re. Jöhetett a döntő, és az óriási presztízsrangadó a szerbek ellen. A fináléban aztán megjártuk a poklot is, hiszen a szerbek 3-2-re, majd 7-5-re is vezettek, ám az utolsó negyedben óriásit játszottunk, és egy 3-0-s rohammal fordítva 8-7-re nyertünk. A döntő magyar hőse ezúttal a négy gólig jutó Kiss Gergely volt.
kemény Dénesnek az athéni aranyérem után komoly nehézséggel, a generációváltás problémájával kellett szembenéznie. A kapitány azonban megbirkózott a feladattal, bár Athén után elkerültek minket a nagy sikerek, az új kemény-csapat egyre inkább kezdett összeállni a kezei alatt, és végül 2008-ban a lehető legjobb helyen ért fel a csúcsra, a pekingi olimpián.
Az A csoportban a mieink a spanyolokkal, Montenegróval, Ausztráliával, Görögországgal és Kanadával kerültek össze, és csoportukat megnyerve egyből az elődöntőbe kerültek. A Kemény-fiúktól csak a montenegróiak tudtak pontot rabolni (10-10), a spanyolokat simán (8-5), Ausztráliát nem várt nagy csatában (13-12) vertük, a görögöket (17-6) és a kanadaiakat (12-3) pedig kiütöttük.
Az elődöntőben a sportág újkori nagyhatalma, a gyorsan mumusunkká váló Montenegró jutott ellenfélül, végül nagy csatában 11-9-re diadalmaskodtunk. A fináléban némi meglepetésre az Egyesült államokkal néztünk farkasszemet. A finálé aztán csak egy ideig volt szoros, a 6-4-es első negyed után 4-3-ra megnyerték a másodikat, és feljöttek 9-8,ra, ám az utolsó két negyedben öt gólt dobtunk neki, és csak kettőt kaptunk, így sorozatban harmadszor, összességében kilencedszer lettünk olimpiai bajnokok.
Talán már törvényszerű, hogy a Kemény-csapat az olimpia megnyerése után kissé visszaesett, és a nagy világversenyeken érem nélkül maradt, de Sydney és Athén után is hasonló volt a képlet, majd jött az olimpia, és az újabb magyar arany. 2012-ben Londonban olimpiát rendeznek. Kemény-legények! Előre a negyedik aranyért!