Forma-1 / Motorsport

A McLaren ismét kettős győzelmet aratott, Hamilton behúzta ezt is

A gumikra nagy figyelem jutott, többen a jól megválasztott gumi taktikának köszönhetik a jó eredményüket, és voltak olyanok is, akik eltaktikázták magukat. A második helyen Hamilton csapattársa, Jenson Button futott be, míg a dobogó harmadik fokára a kétszeres világbajnok, Fernando Alonso állhatott fel. A Red Bull nem végzett dobogón, csak a negyedik-ötödik pozícióban jöttek Vettel-Webber sorrendben. A hatodik lett a Mercedes GP-vel Nico Rosberg, míg a hetedik helyen Robert Kubica végzett. A nyolcadik helyen a kiváló versenyt futó Sébastien Buemi végzett. A két Force India 9-10. helyen hozták be a gépet Liuzzi, Sutil sorrendben.

A rajt

Mark Webber 5 helyes rajtbüntetést kapott váltócsere miatt, ezért csak a hetedik helyről rajtolhatott ma. A levegő hőmérséklete 26°C-os volt a rajt kezdetekor, a pálya hőmérséklete pedig 10-12°C-kal több. Az első tízből a két Red Bullon kívül Kubica indult keményebb keverékről.

Az első három pilóta gond nélkül eljött a rajtról, Massa és Liuzzi összeakadt kétszer is az első kanyarhoz érve, a második kanyarban Liuzzi megpörgött és szembeállt a mezőnnyel. Petrov a rajtnál kiugrott, majd ki is csúszott a fűre, később egy boxutca áthajtásos büntetést kapott.

Kobayashi a második körben Hülkenberg mellett ment volt el, de falhoz csapta az autót, bement a boxba, de nem tudta folytatni a versenyt. Massa az első körös incidenst követően visszaesett a mezőny végére.

Keveredés a köbön

Webber a hetedik helyről rajtolva az előtte lévő Buttont támadta, az ötödik körben sikerült neki megelőznie. Rosberg a rajtnál visszaesett, az első kerékcsere az ő nevéhez fűződött. A lágy gumik hamar elkoptak, úgy tűnt jól döntöttek a Red Bullnál.

Az élen Hamiltont Vettel támadta, a keményebb keverék sokkal jobban tapadt, mint a lágy, Vettel meg is tudta előzni a britet. A következő körben Alonso felzárkózott Webberre, azonban ekkor Hamilton és Alonso is kijött a boxba – egyszerre, Alonso átlépte Hamiltont.

Akik a lágy keveréken indultak, azok alig bírtak ki 7-8 körnél többet, utána mind bejöttek a boxba. Vettel és Webber bírta legtovább az élbolyból, ők a 14, illetve a 15. körben jöttek ki. Buemi a boxkiállások közben még a versenyt is vezette. A csapatok nem tudták eldönteni, hogy melyik a jobb gumi, nagy zűrzavar alakult ki. Schumacher kétszer is volt 20 körön belül a boxban, mindkétszer a keményebb keveréket kapta.

Ezt nem lehet követni

Petrov újra boxutca áthajtásos büntetést kapott, most a rajtnál okozott baleset miatt. Alonso a 26. körben a második helyről támadta Hamiltont, a hosszú egyenes végén befért volna, de Hamilton kijött a boxba. Alonso két körrel később csatlakozott, azonban alul maradt Hamiltonnal szemben, mögé jött vissza.

A 28. körben Kubica-t támadta Sutil, a hosszú hátsó egyenes végén Kubica a féktávon előzte meg, és ment be a boxba úgy, hogy majdnem összeütköztek Sutillal. Az esetet vizsgálta a versenyfelügyelőség.

De la Rosa Sauberje a 32. körben füstölt el, így már egyik Sauber sem volt versenyben. A 33. körben az állás ez volt: Webber, Hamilton, Alonso, Button, Vettel. A 34. körben Schumacher harmadjára is bejött a boxba, ekkor a többség kétszer volt kint, egyedül Webber volt az, aki csak egyszer látogatott a boxba. Webber magabiztosan vezetett Hamilton előtt 8 másodperccel, de a csapatrádión arra panaszkodott, hogy elkoptak a gumijai. Webbernek minimum egyszer még ki kell majd jönnie, hiszen még nem volt lágy gumi az ausztrál autóján.

Webber és a többiek is lekörözésbe bonyolódtak, de Webber nem vesztett sokat, a két Force India simán elengedte őt. Webber vezetett még mindig, de felzárkózott rá Hamilton és Alonso is. Hamiltonék a keményebb keverékű gumikon előnyben voltak, de még nekik is ki kellett bírniuk majd 25 kört. Hamilton az 50. körben megelőzte Webbert, aki láthatóan belassult.

Elkopik a gumi?

Alonso nem tudott elmenni Webber mellett, az ausztrál még abban a körben bejött és felrakta a lágy gumit, 19 kört kell kibírnia.

Az utolsó 15 körre érkezve vesztett a tempóból Hamilton és Alonso is, valószínűleg elkoptak a  brit gumijai. Alonso a második helyen nem sokáig tudta tartani Buttont, akit az 56. körben Chandhok feltartott, így tudott elmenni mellette a McLaren. Buemi és Hülkenberg még mindig pontszerző helyeken autózott, míg Massa a Ferrarival a 11. helyre küzdötte fel magát. Egyik Force India sem volt pontszerző helyen.

Webber az ötödik helyen gyorsabb volt, mint az előtte haladók, de nagy volt a hátránya, csak abban bízhatott, hogy elkopnak a többiek gumijai. Kubica a 60. körben harmadszorra is bejött a boxba, akit mellesleg nem büntettek meg futam közben a Sutillal történt incidensért. Beumi a hétszeres világbajnokot támadta, a 61. körben elment mellett, így feljött a nyolcadik helyre.

Massa a 64. körben Schumacher mögé érkezett meg, de a hosszú egyenes végén nekiment Schumachernek, és megsérült az első szárnya, a következő körben ki kellett jönnie a boxba. a 65. körben a következő volt az állás: Hamilton, Button, Alonso, Vettel és Webber volt az ötödik. Schumachert Liuzzi támadta, a Mercedesről láthatóan elkoptak a gumik.

Liuzzi az utolsó körben megelőzte végül Schumachert, akit kicsit kitolt a fűre, és elment mellette Sutil is, így Michael Schumacher nem szerzett pontot ma.