Jégkorong

A magyar-jégkorong válogatott kikapott Szlovéniától

A világ élvonalába tavaly – éppen a magyarok elleni sikerrel – feljutott szlovénok a két csapat utolsó négy egymás elleni meccsét megnyerték. A magyarok legutóbb 2006. december 16-án tudták legyőzni riválisukat. A kapuban Szuper kezdett, aki visszatért a tengerentúlról.

Nagyon rosszul kezdődött magyar szempontból a mérkőzés, 36 mp után már vezettek a vendégek, akik a 6. percben már 3-0-ra elléptek. Időkérés után rendezte sorait a magyar válogatott, sikerült szépítenie, így kétgólos hátrányban vonulhatott a szünetre.

A pihenő után Fekete emberhátrányban tovább csökkentette a különbséget, ám a szlovének európaklasszis csatára, David Rodman gyorsan visszaállította a különbséget. Aztán Ladányi találatára M. Rodman válaszolt fél percen belül, de később – a kerethirdetésnél még tartaléknak jelölt – Nagy is eredményes volt, amire nem jött válasz.

Az utolsó harmadban komoly változást jelentett, hogy mindkét védelem jól állt a lábán, a magyarok némileg többet lőttek kapura, de sem Ladányiék, sem a rivális támadói nem tudtak kapuba találni. Az eredmény így nem változott, a magyar csapat pedig az utolsó másfél percre levitte kapusát, majd fél perccel a vége előtt egy szlovén-kiállítás kettős előnyt eredményezett, ám a vendégek kapuja érintetlen maradt, s ezzel Szlovénia nyerte a meccset.

Szombaton, immár Székesfehérváron megint a szlovénok lesznek az ellenfelek. Utána a keretből hárman távoznak, majd kedden és szerdán az ukránok elleni két találkozóval zárul a felkészülés.

Magyarország-Szlovénia 4-5 (1-3, 3-2, 0-0)
Magyarország: Szuper – Horváth A., Pozsgai, Sofron, Fekete D., Ladányi – Szirányi B., Sille, Palkovics, Sikorcin, Kiss Á. – Hegyi Á., Orbán, Azari, Galanisz, Magosi – Láda B., Svasznek, Nagy G., Holéczy, Benk. Szövetségi kapitány: Ted Sator
Szlovénia: Kristan – Juznik, Kranjc, D. Rodman, M. Rodman, Leber – Kovacevic, Tavzelj, Razingar, Ankerst, Sivic – Tosic, Milovanovic, Rajsar, Pesut, Verlic – Scap, Rakovic, Basic, Florjancic, Ograjensek. Szövetségi kapitány: Matthias Kopitar
Gólszerzők: 00:36 Leber (D. Rodman, M. Rodman, 0–1), 4:48 Rakovic (Basic, Florjancic, 0–2), 5:55 D. Rodman (M. Rodman, 0–3), 13:15 Szirányi (Palkovics, Kiss Á., 1–3), 23:43 Fekete (Azari, Orbán, – eh. 2–3), 24:49 D. Rodman (Tosic, 2–4), 27:58 Ladányi (Sille, Nagy G. – ee., 3–4), 28:22 M. Rodman (Leber, 3–5), 33:14 Nagy G. (Ladányi, Sofron, 4–5)
Kiállítások: 6, ill. 12 perc