A Lyon törte meg a Lille veretlenségét

A nyolc forduló után csupán 14. helyezett Lyon számára létkérdés volt a három pont megszerzése az idáig veretlen Lille ellenében. A hazaiak ennek szellemében kezdték a mérkőzést és a Stade de Gerland közönsége ezúttal nem csalódott.

Már 3 perc elteltével Lisandro Lopez megszerezte a vezetést a Lyonnak, amit a félidő hajrájában Gourcuff duplázott meg (2-0). A szünet után az egyébként is jó iramú meccsen felpörgöttögtek az események előbb szépítettek a vendégek (2-1), ám mielőtt vérmes reményei lehettek volna a Lille-nek Lisandro Lopez büntetőből ismét két gólosra növelte a hazaiak előnyét. A 68. percben Pied kiállítása még esélyt kínált Rudi Garcia csapatának a pontszerzéshez, ám Bastosék már nem engedték ki a győzelmet a kezükből, amely három ponttal a Lyon a középmezőnyre zárkkózott fel, mindössze egy pontra lemaradva a harmadik helyezett PSG-től.

Lyon – Lille 3-1 (2-0)
Lyon, Stade de Gerland. Vezette: Fedy Fautrel (Meslin, Gringore)
Lyon: Lloris, Cris, Diakhate, Reveillere, Cissokho, Kallström, Pied, Toulalan (Gonalons 37.), Gourcuff (Pjanic 78.), Lisandro Lopez (Gomis 64.), Bastos
Lille: Landreau, Rozenhal (Balmont 45.), Emerson, Adil Rami, Debuchy, Cabaye, Chedjou, Mavuba (Obraniak 72.), Gervinho, Sow, Frau (Hazard 45.)
Gólszerzők: Lisandro Lopez 1-0 (3. perc), Gourcuff 2-0 (41. perc), Sow 2-1 (52. perc), Lisandro Lopez- büntetőből 3-1 (56. perc)
Kiállítva: Pied (69. perc)