A Los Angeles Lakers Bostonban tudott nyeri, dráma Denverben

A tavalyi nagydöntőjének visszavágóján a Boston Celtics látta vendégül a Los Angeles Lakerst. A mérkőzés első élidejét a hazai csapat nyerte meg. Az első felvonásban 4, míg a másodikban 1 ponttal volt jobb a címvédőnél. A nagyszünetben Phil Jackson ösztönző beszédet mondhatott, ugyanis a Lakers előbb 12, majd 2 két ponttal nyert, így megfordította a mérkőzést. A Celtics előző négy mérkőzéséből hármat elveszített és egyre nehezebben bírják a játékosok a sok sérülés okozta helyzetet. A hazaiak legjobb dobója Ray Allen (20 pont), míg a másik oldalon Kobe Bryant (23) volt.

A nap egyértelműen legjobb mérkőzését játszotta egymás ellen a Denver Nuggets és a Dallas Mavericks. A találkozót a Denver kezdte jobban, mely az első negyedben 14 pontot vert ellenfelére, majd a második felvonásban egy csapásra magára talált a Dallas és 1 pontra csökkentette a  hátrányt. A harmadik 12 perc is a texasi csapaté volt 5 egységgel. Az utolsó negyed 92-88-ról kezdődött el, majd három perc elteltével, már 101-88-at mutatott az eredményjelző a Dallas javára. A Mavericks tartotta 9-10 pontos előnyét, egészen a mérkőzés utolsó percéig, ekkor, már csak egy pont volt a különbség a két csapat között. 19 másodperccel a találkozó vége előtt Dirk Nowitzki két büntetőt dobott, de csak egyet értékesített és pont az az egy pont hiányzott volna a döntetlenhez, ugyanis a dudaszó pillanatában Arron Afflalo két pontosával 121-120-ra a hazai csapat nyert. Carmelo Anthony 42 pontig jutott az összecsapáson.

A Csendes-óceáni csoportrangadón a Phoenix Suns fogadta a Golden State Warriorst. A hazai csapat remekül kezdte a mérkőzését, ugyanis az első negyedben 10, míg a másodikban 13 pontos vert ellenfelére. A nagyszünet után sem változott a játék képe, igaz, már nem volt akkora a Suns fölénye. A harmadik játékrészt 3 ponttal húzta be a Phoenix. A záró felvonás a Suns számára, már tét nélküli volt, hiszen 26 pontos előnyük volt. Ezt a 12 percet 2 ponttal nyerte meg a Warriors. A mérkőzés legjobbjai, a hazaiaknál Steve Nash (18 pont, 11 assziszt), a Golden Statenél, pedig a kispadról beálló Reggie Williams (16 pont) volt.

Boston Celtics – Los Angeles Lakers 86-92
Phoenix Suns – Golden State Warriors 112-88
Denver Nuggets – Dallas Mavericks 121-120