A Liverpool nyerte a forduló rangadóját

""

Nyugodtan mondhatjuk, hogy a Kékek és a Vörösök találkozója a hétvége rangadója, hiszen a londoniak a második, a vendégek pedig a hatodik helyen voltak a forduló előtt.
Ehhez képest a vidékiek voltak fölényben a mérkőzés elején. Remekül támadott le Jürgen Klopp alakulata, és szerezte meg pillanatok alatt a labdát.

Előbb Wijnaldum, majd Sturridge lövését kellett védenie Courtois-nak, s bár a belga ekkor még megoldotta a feladatot, a 17. percben megtörtént a dráma: egy pontrúgás után Coutinho gyűjtötte be a balszélen a labdát, visszafordulva a jobb lábára tette, és beívelt az ötös túlsó szélére.

Ott pedig négy liverpoolira egyetlen hazai játékos maradt csak, a lendületből érkező Lovren pedig dropból gyönyörűen küldte el a vetődő kapus mellett a jobb sarokba. 0-1!

A vezető gól megszerzése után Sturridge-nak lett volna esélye, hogy megduplázza az előnyt, de a bal oldalról leadott beadása-lövése mind a kaput, mind a középen érkező Coutinhót is elkerülte.
A 36. percben viszont megszületett a vendágek második, és ezzel együtt talán a forduló gólja. Egy bedobás után Cahill röviden mentett; ezzel együtt így is elküldte vagy harminc méterre. Balszerencséjére viszont lendületből érkezett Henderson, aki elég erősen, mégis úgy rúgta meg a labdát, hogy az a hosszú felső sarok felé úszó Courtois két méterét is elkerülte, és hulló falevélként esett be a belga kapujába. 0-2!

Ha az első játékrészben nem sok momentuma is volt a Chelsea-nek, a második félidőben sokkal jobb iramot diktált Antonio Conte együttese. A középpálya közepén Kanté és Matics feladatköre is letisztult, jobban megértette egymást a francia és a szerb is. A hazaiak szépítő találata végül utóbbi előrefutásából jött létre: a 62. percben Hazard kényszerítőjét úgy vette át, hogy Matipot, majd Lallanátt is elfektette, és míg a két liverpooli védő a földön hentergett, addig beemelte középre, Costa lábára. A spanyol-brazilnak csak fel kellett emelnie a lépegetőjét a tökéletes passzra, és a labda a hálóba vánszorgott. 1-2!

A második félidőben már sokkal jobban játszott a Chelsea, a következő gólt mégis majdnem a Liverpool szerezte: a 81. percben Milner adott be balról, és bár labdája megpattant Ivanovicson, pont így kötött ki Origi fején. A Sturridge helyére beálló belga pedig enyhén hátradőlve fejelt le a földre, ahonnan a labdát Courtois nagy bravúrral tolta oldalra.

A legvégén, a hosszabbításban ott volt a hazaiak előtt az esély az egyenlítésre, de Fábregas szabadrúgása végül lepattant a sorfalról.

A liverpooli sikerrel vendégek feljöttek a negyedik helyre, pont a Chelsea mögé. Úgy látszik, kezd összeérni Jürgen Klopp csapata…