A Ligakupa és az FA-kupa után a harmadik elődöntőjében hasalt el idén a United

A Sevilla Luuk de Jong 78. percben szerzett góljával 2–1-re legyőzte a Manchester Unitedet a labdarúgó Európa-liga elődöntőjében.

Két, remek formában lévő együttes, a Manchester United és a Sevilla találkozott a labdarúgó Európa-liga első elődöntőjében. Így nem meglepő, hogy jó iramban kezdődött a mérkőzés, és már a hetedik percben büntetőhöz jutottak az angolok, amelyet Bruno Fernandes véthetetlenül varrt be a léc alá. Ez volt egyébként a portugál középpályás 8. gólja az idei Európa-liga kiírásban, ötöt még a Sporting játékosaként, hármat pedig a MU színeiben lőtt.

""
(Kép: Ina Fassbender/Pool via Getty Images)

Februári, manchesteri bemutatkozása óta csak Robert Lewandowski (28) és Lionel Messi (27) vett részt több gólban, mint Burno Fernandes (20), ha minden sorozatot figyelünk.

null

20 – Since his @ManUtd debut in February, only Robert Lewandowski (28) and Lionel Messi (27) have had a hand in more goals in all competitions than Bruno Fernandes within Europe’s top five leagues (20 – 12 goals, 8 assists), the same as Kai Havertz and Cristiano Ronaldo. Focused. pic.twitter.com/8MzUcNjr10

A United már 22 tizenegyest lőhetett a 2019–2020-as idényben, ez a legtöbb az öt topliga klubjai közül. A rekordot egyébként a Barcelona tartja, a 2015–2016-os évadban 24 tizenegyest végezhettek el a katalánok.

null

22 – Manchester United have now been awarded 22 penalties in all competitions this season, the most a team within Europe’s top 5 leagues has had in single campaign since Barcelona in 2015-16 (24). Standard. #UEL

A bekapott gólnak köszönhetően a Sevilla kezdeményezőbben lépett fel. A United leginkább csak hátul passzolgatott és egy-egy ritmusváltásból, gyors, lapos labdákkal próbált kontrázni.

A 26. percben aztán egy villámgyors támadás után kiegyenlített a Sevilla a Milantól megszerzett spanyol szélső, Suso révén.

""
(Kép: Martin Meissner/Pool via Getty Images)

A folytatásban több kisebb helyzete is akadt a Unitednek, azonban több gól már nem született az első játékrészben, így 1-1-es döntetlennel vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A Sevilla 59 százalékban birtokolta a labdát, ennek ellenére a Unitednek volt jóval több helyzete, tíz gólszerzési kísérletet jegyeztek fel a statisztikusok az MU játékosaitól, ezek közül viszont csak három találta el a kaput. A Sevillánál négy kísérlet és két pontos próbálkozás a mérleg. Szögletből kettő-kettő jutott.

A második félidőt jól kezdte a United és neki rontott a Sevillának. Csupán 50 másodpercet kellett várni az első ziccerig, amikor is Bruno Fernandes adott egy remek indítást Greenwoodnak, aki 12 méterről lőtt, de Bono hatalmasat védett. Valóságos tűzijátékot tartott a MU a Sevilla kapujánál, hét perc alatt négyszer is bravúrral kellett hárítania a spanyolok marokkói kapusának.

""

Julen Lopetegui tanítványai alig tudtak kijönni a saját térfelükről. Éppen ezért kettős cserére szánta el magát a spanyol edző, Ocampos helyett El Haddadi állt be, En-Nesyrit pedig De Jong váltotta. Azonban a folytatásban sem változott a játékképe, ha a Sevilla labdát is szerzett, érdemben nem tudott előre lendülni.

A 72. percben Jordán végzett el egy szabadrúgást a 16-os jobb sarkától, de a labdája levágódott a sorfalról. A spanyolok reklamáltak, mert szerintük Bruno Fernandes kezére vágódott a labda, a bíró sípja azonban néma maradt.

A rendes játékidő vége felé közeledve egyre hektikusabbá vált a mérkőzés.

A 79. percben aztán váratlanul vezetést szerzett a Sevilla. Navas cselezgetett a jobb szélen, a beadását pedig a csereként beállt Luuk de Jong 4 méterről komótos mozdulattal bepasszolta a kapuba.

""

A 85. percben Rashford ívelte be a labdát a védők mögé, Bruno Fernandes elesett Fernando Vazquez mellett, azonban nem ért tizenegyest a portugál esése.

Solskjear nagyon sokáig várt a cserével, ugyanis a 87. percben változtatott először a csapatán. Williams helyett Daniel James, Wan-Bissaka helyére Fosu-Mensah, Rashfordére pedig Matát küldte be.

A játékvezető hat percet hosszabbított, de már nem tudtak olyan helyzeteket kialakítani, mint a félidő elején. Könnyen eldöntethette volna a United a továbbjutás kérdését azonban a kimaradt helyzetek megbosszulták magukat.

Sevilla-Manchester United 2-1

""

A február óta immár 20 mérkőzéses veretlenségi sorozatot maga mögött tudó spanyol együttes ezzel megőrizte hibátlan mérlegét (6/6) a második számú európai kupasorozatban játszott elődöntőiben, és 2016 után újra készülhet a fináléra.

A spanyolok az Inter-Sahtar Donyeck párharc győztesével találkozik majd az Európa-liga döntőjében.