A legnagyobb rivális ellen évfordulózik Klopp

""

A negyedik helyezett Liverpool négy mérkőzésből álló nyertes sorozatot tud maga mögött, köztük a címvédő Leicester City, valamint a Chelsea legyőzésével. A manchesteri Vörös Ördögök mérlege már kevésbé impozáns, a legutóbbi négy meccsből csupán egyet nyertek meg, és kikaptak a városi rivális Manchester Cityn kívül a Watfordtól is. A Liverpoolnál hosszú a sérült játékosok nevét tartalmazó lista, a keretből heten bajlódnak kisebb-nagyobb problémával, míg a Manchesterből csupán hárman hiányoznak.

A fogadóirodáknál átlagban kétszeres pénzt kínálnak a hazaiak sikerére, a döntetlennek és az MU győzelmének 3,5 a szorzója. Jürgen Klopp, a házigazdák német vezetőedzője napra pontosan egy évvel első Premier League-meccse után vezeti csapatát a Manchester United ellen. Először ugyanis 2015. október 17-én, a Tottenham elleni 0-0 alkalmával ült a Pool kispadján.

A listavezető Manchester City a második helyezett Tottenhamtől csaknem két hete elszenvedett 2-0-s vereség után a várakozásokon felül teljesítő, ötödik Everton ellen javíthat hazai pályán, míg a második Tottenham a kilencedik West Bromwich vendége lesz. A harmadik Arsenal szombaton a 17. Swansea-t fogadja, a nyáron vezetőedzőnek kinevezett Antonio Contéval egyelőre felemásan teljesítő, hetedik Chelsea-hez pedig – a forduló nyitómérkőzésén – a címvédő Leicester utazik.