""Az egyik, ha nem a legsikeresebb sportágunk a kajak-kenu, azonban nincsenek túlfizetve Janics Natasáék. Párszázezer forintos fizetésük szponzori szerződésekkel egészülhet ki, de a támogatók általában teljesítménytől teszik függővé a bónusz pénzt. A pekingi olimpián Cseh László (54 millió Ft) mögött a két kajakos hölgy, Kovács Katalin és Janics Natasa keresett a legjobban (előbbi 39,2 millió forintot, utóbbi 27,2 milliót). Azonban ötkarikás játékokat csak minden negyedik évben rendeznek, ezért a helyezésekért járó állami jutalmazás hiába számít nyugat-európai szemmel is nagyon magasnak, az azt követő három évben jóval kevesebbel kell beérniük. A legjobbaknak a Wesselényi Miklós Sport Közalapítványtól maximum nettó 400 ezer forint is jár havonta, ezzel már egészen szép – a magyar átlagbéreknél egy fokkal magasabb összegre lehet szert tenni –, azonban nem elég a legjobban kereső magyar sportoló titulushoz.
 
Erdei Zsolt ország- illetve Európa-szerte ismert ökölvívó, megélhetési gondjai valószínűleg neki sem voltak az utóbbi években. 30-40 milliókért védte meg a WBO félnehézsúlyú világbajnoki övét, azonban az Universum szépen lassan kezdte „hanyagolni”, és kevés játéklehetőséget biztosítva számára, feltehetően ő sem a „mi emberünk”. Hosszas huzavona után 2009 novemberében, más választás híján eggyel nagyobb, cirkálósúlyban lépett ringbe a WBC-világbajnoki övéért, és miután a tíz kilóval nehezebb Fragomenivel szemben diadalmaskodott, a mindenféle jutalékok levonása után 50 millió forintot kapott. Ezt soknak is lehetne nevezni, de ha évente csak egy meccs jut neki, az már nem számít extra keresetnek. Nemrégiben új promoterrel bokszolt Madár, immáron’ Amerikában, azonban nagy kérdés, hogy mire viszi ott, ugyanis a román sztárbokszoló Diaconú szavaival élve „…nagy pénzdíjakról beszélünk, és a tévéket nem érdekli egy ismert bokszoló, nekik kettő kell.” Reméljük hamarosan Amerika is megismeri a nevét, és akkor ringbe szállhat a legjobban fizetett magyar sportoló címért is.
""
Polgár Judit a világ legjobb női sakkozója; 1989 óta vezeti a női világranglistát, 1990 óta – miután megnyerték csapatban a magyar sakktörténelem során másod ízben (az első is az ő nevükhöz fűződik) az olimpiai bajnokságot –, csak férfiak között indul. Egy profi sakkozó bevételeinek fő forrása a pénzdíjas versenyekért kapott honorárium, amiből évente négy-nyolc alkalom van. Egy-egy ilyen esemény alkalmával akár több millió forintot is lehet nyerni, helyezéstől függően, azonban Polgár Judit esete egy kicsit más, ugyanis ő nagyságrendekkel többet kereshet, mivel a világ legjobb női sakkozójának marketingértéke összehasonlíthatatlanul nagyobb, mint például szintén a világ sakk-elitjébe tartozó Lékó Péteré. Polgár számos hazai reklámfilmben is szerepelt, mint például a Vodafone termékbemutató kampánya, vagy a Turizmus Zrt. korábbi Magyarországot promotáló plakátkampány. Kepes Andrással írt könyvével még inkább bekerült a köztudatba, mindemellett a könyv szerzői jogai közösek, ráadásul több tucat ország érdeklődött a mű iránt. Gyors fejszámításokat végezve, több százmillió forintnyi összeget sakkozott már össze a legifjabb Polgár-lány.
 
""Szávay Ági 2010-ben a 37. helyen végzett a WTA-ranglistán, és eddigi pályafutása során 1.999.157 dollárt teniszezett össze, ami több mint 400 százmillió forintnak fele meg, ebből az idei rész körülbelül 401.320 dollár ( 83,5 millió forint). Ez persze csak a különböző tornákon összeütögetett pénz, amihez a szponzori támogatások is hozzájönnek.
 
Talmácsi Gábor a gyorsasági motorsport első magyar világbajnoka, és részben ennek köszönhetően az egyik legismertebb hazai sportoló. Ehhez mérten évi több mint 100 millió forintra rúgnak szponzori szerződései, bár az, hogy 2010 nyarán a MOL kihátrált mögüle, nyilván nagy érvágás számára. A másik ok, amiért valószínűleg napjainkban nem ő a legjobban kereső magyar sportoló, hogy bizonytalan a helyzete a jövő évi Moto2-es futamot illetőleg, valószínűleg ott lesz a következő szezonban is a mezőnyben, azonban egyelőre nincsen csapata, miután a Jack&Jones december elején bejelentette, hogy mégsem indul a vb-n.
 
Ugyan a pókert Magyarországon még előszeretettel sorolják a szerencsejáték kategóriába, azonban külföldön már a sportok között tartják számon, így érdemes egy pillantást vetni arra is. A "The Mob Poker" adatbázisa szerint eddig a legtöbbet Kaló Dénes nyerte, aki most 2.509.780 dollárnál jár (több mint 500 millió forint), igaz jórészét nem idén tette zsebre. Ez a legmagasabb összeg, amiről eddig szó esett, azonban a csapatsportok sztárjai még hátra vannak.
 
A vízilabda élvonalában játszó gárdák topjátékosai több millió forintos fizetést is kaphatnak, azonban az Egerben játszó Szécsi vagy nemrégiben a Vasasba ismét visszatérő Steinmetz Barnabásnál egy fokkal jobban jár az olasz Pro Reccoban játszó Kásás Tamás vagy Madaras Norbert. -Kint a feltételek ideálisak, s nehéz lenne ezt otthagyni, mert nem biztos, hogy otthon ugyanilyen helyre kerülnék. Szívesen hazajönnék, ha lenne rá lehetőség, de nem mindenáron. Kár tagadni, az anyagi része is sokat számít, Olaszországban jóval jobban járunk, s így, közel a harmincnégyhez meg kell ezt is becsülni – válaszolt Kásás a „Haza fog-e térni vízilabdázni?” című kérdésre.
""
A kézilabdánál is hasonló a helyzet, a top csapatnak számító Győri ETO, vagy az MKB-Veszprém játékosai vannak leginkább megfizetve, Steinmetzékhez hasonlóan 1-2 milliós havi fizetéssel számolhat Pálinger Katalin, Carlos Perez vagy Iváncsik Gergő, azonban feltételezhető, hogy a tíz éve Barcelonában kézilabdázó Nagy Laci ennél többet tehet zsebre. 10-15 ezer eurós fizetésével és az egyéb juttatásokkal – Kásáshoz hasonlóan – ő is hozzászokott egy színvonalhoz, ami miatt még a válogatottba is nehéz hazacsábítani.
 
Végezetül nézzük meg a labdarúgást. Most a leggazdagabb klub a Videoton FC, ahol becslések szerint 1 milliárd feletti költségvetésből gazdálkodhatnak ebben a szezonban, és természetesen ott vannak a legjobban kereső játékosok is, akik akár 4 milliós havi fizetést is kaphatnak. Légiósaink közül Gera Zoltán a Fulham játékosaként 250 millió forint körüli összeget keres (kb. havi 20 millió). Dárdai Pál, a Herta BSC-nél 310 milliót kapott, amikor még a Bundesliga első vonalában játszott a gárda. Az átigazolás szélén álló Dzsudzsák Balázs 2008 óta a PSV Eindhoven játékosa, a szponzori szerződések és reklámszereplések nélkül évi 375 millió forint (havi 30 millió) körül van a keresete, és ezzel– Cseh Laci tizenöt Európa-bajnoki aranyérme ide, Kovács Katalin 29 világbajnoki címe, vagy Kásás Tamás három olimpiai aranya oda –, feltételezhetően jelenleg ő Magyarország legjobban kereső sportolója.
 
Lakos Borbála