Kézilabda

A lányok megverték a világbajnoki ezüstérmes franciákat is

A mieink kezdték a mérkőzést, a kapuban Pálinger Katalin védett, irányítóként Kovacsics, és Szucsánszki ezúttal balátlövő poszton játszott. Tomori kisebb sérülése miatt volt szükség erre a változtatásra. Az első gólt mi lőttük, ami után több technikai hibát is elkövetett a válogatott, azonban a jó védekezéssel ezt kompenzálták, így a francia csapat nem tudott felzárkózni 1:4-es magyar vezetés után sem. Szemmel láthatóan nem igazán feküdt az ellenfélnek a mieink 5-1-e védekező felállása, sokszor passzív játékba fordult a franciák támadása. Az első játékrész kétharmadánál négy gól volt az előnyünk, amiben jelentős része volt Pálinger bravúros védéseinek. Kétszer is emberhátrányba került a magyar csapat, azonban a háromgólos különbséget így is tartani tudták. 7:12-es állás mellett vonultak szünetre az együttesek.
A második játékrészben is érezhető volt a magyar válogatott fölénye, azonban mindkét csapat sok hibával folytatta a játékot, de a 3-4 gólos előnyünk állandósult. 13:17-es magyar vezetés után bő öt percen keresztül nem tudott betalálni Mátéfi Eszter együttese az ellenfél kapujába. A gólcsendet a végig remekül játszó Bulath törte meg, majd Sopronyi is lőtt egyet. Az utolsó 10 percre fordulva kértek időt a franciák, ekkor 14:19-re vezettünk. Bejött a pályára a 189 cm magas átlövő, Mariama Signate, benne volt Krumbholz utolsó reménye. Közben egy Szucsánszkival való nagy ütközés után a földön maradt a francia csapat legjobb játékosa, Katty Piejost ketten kísérték le a pályáról.
Az utolsó percekben nyitottabb védekezéssel apellált az ellenfél, ami be is jött nekik, ugyanis a mieink támadójátéka megállt és két perccel a vége előtt már csak kettő volt az előnyünk. Ekkor kért időt Mátéfi Eszter. Az 58. percben Herr Orsolya jött be Pálinger helyére és fontos pillanatban védett büntetőt. Ezek után kezdett nyilvánvalóvá válni, hogy sikerülhet a végéig megőrizni az előnyt.
18:21-re győzött válogatottunk, és ezzel biztosította helyét a középdöntőbe. A csoportkör utolsó mérkőzésére a norvégok ellen pénteken 20.15-kor kerül sor.

Női Európa-bajnokság, D-csoport, 2. forduló:
FRANCIAORSZÁG-MAGYARORSZÁG 18-21 (7-12)
Lillehammer, Vezette: Stolarovs, Licis (lettek).
FRANCIAORSZÁG: Leynaud, Darleux (kapusok), Ayglon 1, Carrat, Dembele 3, Deroin 1, Gnabouyou, Goudjo, Herbrecht 1, Kamto, Lacrabere 6 (5), Mendy, Ntsama Akoa, Pineau 1, Piejos 5, Signate. Szövetségi kapitány: Olivier Krumbholz.
MAGYARORSZÁG: Pálinger, Herr (kapusok), Ábrahám, Bódi, Bulath 5 (1), Kovacsicz 2, Kovacsics 2, Sopronyi 3, Szabó, Szamoránsky 2, Szekeres, Szucsánszki 4 (1), Temes, Tomori 1, Vérten 2, Vincze. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/2.