A kissé tartalékos Barcelona is simán nyert

Luis Enrique a pihentetésre szavazott, csak a padon kezdett Andrés Iniestát, Luis Suárez és Jordi Alba is, míg a kezdőben olyanok kaptak lehetőséget, mint Sandro Ramírez, Munir El-Haddadi, Adriano és Marc Bartra.

Az első félidőben a vártnak megfelelően zajlott a játék, a Barca tartotta a labdát, de Rubén kapusnak is köszönhetően nem láttunk gólt.

A 49. percben egy védő sietett csapata segítségére, Lionel Messi átadása után Marc Bartra volt eredményes. Nem sokkal később Neymar tette megnyugtatóvá az előnyt, a brazil és Bartra is egy Rafinha-mezzel ünnepelte gólját, ezzel üzenve a Roma ellen súlyosan megsérült csapattársnak. A 61. percben Messi büntetőből növelte z előnyt.

""

A Levante Marc-André ter Stegen hibája után szépített, a percekkel korábban beállt Víctor Casadesús révén.

""

Messi később még kapu fölé lőtt egy büntetőt, majd akcióból beállította a végeredményt. A Barca továbbra is hibátlan és vezeti a tabellát.

FC Barcelona–Levante 4–1 (Bartra 49., Neymar 55., Messi 60., 89. – az elsőt 11-esből, ill. Casadesús 65.)

Las Palmas–Rayo Vallecano 0–1 (J. Guerra 41.)
Sevilla–Celta Vigo 1–2 (F. Llorente 54., ill. Nolito 15., Wass 26.)
Deportivo La Coruna–Sporting Gijón 2–3 (Juanfran 16., Luis Alberto 27., ill. Sanabria 4., 7., Menéndez 34.)
Villarreal–Athletic Bilbao 3–1 (B. Soriano 43. – 11-esből, Gaspar 66., L. Baptistao 79., ill Aduriz 92.)