Amerikai sportok

A „kannibál” hős lett Vancouverben, már kettővel megy a Canucks

A Stanley-kupa döntőjének első mérkőzésén az alapszakasz legjobb csapata a Vancouver Canucks 1-0-ra legyőzte a Boston Bruins csapatát, azon az összecsapáson a két kapus, Roberto Luongo és Tim Thomas parádézott. A döntő második mérkőzésén, már egy mezőnyjátékos, Alex Burrows vitte a prímet, aki az első találkozón megharapta a Bruins centerének, Patrice Bergeronnak az ujját.

Az első harmadban kiegyenlített volt a küzdelem. Mindkét alakulatnak voltak helyzetei, de gólt csak a hazai csapat szerzett. A 12. percben egy emberelőnyös szituációból, Alex Burrows vette be a Bruins kapuját.

A két mérkőzés talán legjobb felvonását produkálta a Bruins. A második játékrészben a Massachusetts-i alakulat, előbb a 9. minutumban kiegyenlített (Milan Lucic), majd Mark Recchi 11. percben ütött góljával, már vezetett is.

A harmadik harmadban a Vancouver loholt az eredmény után, így nem meglepő, hogy többet próbálkoztak kapura lövéssel (11-5). A 9. perc közepén, Daniel Sedin bevette Thomas kapuját, mivel több gól már nem született, így következhetett a hosszabbítás.

A ráadásból 11 másodperc telt el, mikor Alex Burrows eldöntötte a mérkőzést. Összesítésben 2-0-ra a Vancouver Canucks vezet. A következő mérkőzés hétfőn Bostonban rendezik meg.