A Juventus feltámadt a Bayern ellen, nyeregben a Barca!

""

Az első félidőben nyomasztónak látszott a Bayern fölénye a Juventus Stadionban, nagyon érett az a gól, amelyet Thomas Müller a szünet előtt megszerzett. Arjen Robben ráadásul tovább súlyosbította az Allegri-csapat gondjait az 55. percben egy magánszám után (0-2).

Fabatkát sem érne a Zebrák 15 bajnokin át tartó győzelmi sorozata a nemzetközi hadszíntéren? Aki így gondolta, tévedett. A hazaiak ritmust tudtak váltani, és ráerőltették akaratukat a riválisra. A hajrában már a 3-2-ért hajtottak, ám Bonucci kapáslövése után Neuer kezeiben pihent meg a labda. Mindent egybevéve azonban a Bayern maradt a párharc egyértelmű esélyese.

Az Arsenal 70 percen át nullán tudta tartani a Barcát az Emiratesben, ezt követően viszont előbb védelme nem volt képes lekövetni az MSN-trió mozgását a pályán, és góllal fizetett érte, majd Flamini – egy perccel beállása után – egy tizenegyest is összehozott a vendégeknek. Messi londoni duplázása után már rutinmunkának tűnik a negyeddöntő elérése a katalánok számára.

Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő, 1. mérkőzések, keddi játéknap
Arsenal-Barcelona 0-2 (0-0)
London, Emirates, vezette: Cüneyt Cakir (török).

Arsenal: Cech – Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Coquelin (Flamini, 82.), Ramsey – Oxlade-Chamberlain (Walcott, 50.), Özil, Sánchez – Giroud (Welbeck, 73.). Menedzser: Arsene Wenger.
Barca: Ter Stegen – Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Busquets, Rakitic, Iniesta – Suárez, Messi, Neymar. Vezetőedző: Luis Enrique.

G.: Messi (71., 83. – 11-esből)
Sárga lap: Monreal (6.), ill. Piqué (85.)

Videón a gólok:

Juventus-Bayern München 2-2 (0-1)
Torinó, Juventus Stadion, vezette: Martin Atkinson (angol).

Juve: Buffon – Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra – Cuadrado, Khedira (Sturaro, 69.), Marchisio (Hernanes, 46.), Pogba – Mandzukic, Dybala (Morata, 75.). Vezetőedző: Massimiliano Allegri.
Bayern: Neuer – Kimmich, Alaba, Bernat (Benatia, 74.) – Lahm, Thiago, Vidal – Robben, Müller, Lewandowski, Douglas Costa (Ribéry, 84.). Vezetőedző: Josep Guardiola.

G.: Dybala (63.), Sturaro (76.), ill. Müller (43.), Robben (55.)
Sárga lap: Morata (79.), ill. Douglas Costa (20.), Lewandowski (70.), Vidal (90.)

PERCRŐL PERCRE:

Vége! Arsenal-Barcelona 0-2, Juventus-Bayern München 2-2!

90.: Bonucci megpattanó lövése landolt Neuer kezében.

Arsenal-Barca 0-2, Messi, 83.p. – 11-esből (ezúttal nem passzolta le), dupla

!!! Juve-Bayern 2-2, Sturaro, 76.p. !!! –  a másik cserejátékos, Morata fejelte be középre, kapufás gólt lőtt a berobbanó fedezet Kimmichet megelőzve

Arsenal-Barca 0-1, Messi, 71.p. – Neymar-gólpassz

70.: JUVBAY: Egy percen belül Cuadrado és Pogba is nagyon közel volt a gólhoz. Khedira helyett Sturaro.

Juve-Bayern 1-2, Dybala, 63.p. – Kimmich adta el a labdát, Mandzukic ugratta ki Dybalát, aki biztos lábbal ellőtt Neuer mellett.

55.: ARSBAR: Giroud fejesét hárította Ter Stegen bravúrral.

Juve-Bayern 0-2, Robben, 55.p. – Lewandowski tette le neki, jobbról befelé cselezett, elment két ember mellett, és becsavarta Buffonnak középről, 14-ről.

Videó:

46.: ARSBAR: Oxlade-Chamberlaint Walcott váltotta az Arsenalban.

46.: JUVBAY: Folytatják! Váratlant húzott Allegri, Marchisio helyett Hernanes a pályán.

Juve-Bayern 0-1, Müller, 43.p. – Costa éles beadása vágódott a 11-es ponthoz, ott állt Müller egyedül, és beverte.

Videó:

41.: JUVBAY: Robben fejese ment két méterrel mellé.

34.: JUVBAY: Lewandowski fejese után húzta le a labdát Buffon.

32.: JUVBAY: Bernat tisztán lőhetett 16-ról, Buffon leért!

31.: ARSBAR: Messi fejelte méterekkel fölé Neymar beadását.

22.: Robben feküdt rá a lövésre, 14-ről, jobbról centikkel zúdított fölé!

17.: ARSBAR: Oxlade-Chamberlain öt méterről, hatalmas helyzetben perdített Ter Stegen kezébe.

12.: JUVBAY: Douglas Costa került a védelem mögé, Lewandowski továbbgurított, bent Müller elcsúszott ziccerben!

11.: JUVBAY: Mandzukic érkezett menetrendszerűen Dybala labdájára a hosszú oldalon, ám jócskán mellé-fölé kapásozott!

4.: JUVBAY: Vidal bombáját tolta oldalra Buffon, aki még csak egy gólt kapott eddig 2016-ban!

20:45. Elkezdődött! Mandzukic már az első percben Neuer kezébe lőtt. Alacsonyak a Bayern-védői, ez kedvezhet a horvát csatárnak. Vidal is korábbi csapata ellen játszik, megtapsolta a közönség a kiérkezésekor. Lahm 100. BL-meccsét abszolválja. A Barca a tavalyi BL-döntőben győztes kezdővel állt ki az Arsenal otthonában.

Juventus-Bayern München (BL-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés, 20:45), a kezdők:

Juve: Buffon – Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra – Cuadrado, Khedira, Marchisio, Pogba – Mandzukic, Dybala.
Kispad: Neto, Rugani, Sturaro, Pereyra, Hernanes, Zaza, Morata.

Bayern: Neuer – Kimmich, Alaba, Bernat – Lahm, Thiago, Vidal – Robben, Müller, Lewandowski, Douglas Costa.
Kispad: Ulreich, Benatia, Rafinha, Alonso, Ribéry, Götze, Coman.

Arsenal-Barcelona (BL-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés, 20:45), a kezdők:

Arsenal: Cech – Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Coquelin, Ramsey – Oxlade-Chamberlain, Özil, Sánchez – Giroud.
Kispad: Ospina, Chambers, Gibbs, Flamini, J. Campbell, Welbeck, Walcott.

Kispad: Bravo, Aleix Vidal, Vermaelen, Mathieu, Adriano, Sergi Roberto, Munir.

A Bayern legutóbb három éve randevúzott a Juventusszal, akkor simán továbbjutott, és meg sem állt a BL-címig! Az Arsenal számára az elmúlt 5 évben rendre a nyolcaddöntő jelentette a végállomást, és most a címvédő Barca ellen kellene megtörniük a szériát. Kövesd élőben a két párharc első felvonását velünk!