A Komannal a kezdőben felálló Sampdoria csupán döntetlenre volt képes a Catania ellen.

Juventus – Cesena 3-1 (2-1)
Stadio Olimpico
Juventus: Storari-Motta, Bonucci, Sorensen, Grosso, Pepe, Aquilani, Sissoko (Felipe Melo) (Salihamidzic), Marchisio, Del Piero (Iaquinta), Quagliarella
Cesena: Antonioli- Pellegrino, Bergen, Lauro (Ceccarelli), Nagatomo, Appiah, Parolo, Schelotto (Benalouane), Jiménez, Bogdani (Rodriguez), Giaccherini
Gólszerzők: Del Piero (30’), Quagliarella (43’), Iaquinta (87’) ill. Jiménez (11’)

Nem jó előjelekkel várta a találkozót a Juventus, hiszen a csapat húzóembere, a szerb Kraszics kidőlt a Salzburg elleni Európa Liga-találkozón, ráadásul az az összecsapás is döntetlenre végződött, ami nem remek Juve-formát mutatott. S mintha a Cesena megérezte volna, hogy lehet keresnivalója a torinói gárda ellen, Jiménez révén már a 11. percben megszerezte a vezetést az újonc alakulat (0-1). Még mielőtt össznépi harag zúdult volna a torinói játékosokra, ki más szerezhetett volna gólt, mint az elnyűhetetlen, a napokban a Juventus mellett újabb hűségesküt tevő Del Piero. A csapatkapitány a 30. percben tizenegyesből volt eredményes (1-1). Negyed órán belül aztán a vezetést is megszerezte a Juventus, Marchisio passzát Quagliarella váltotta gólra (2-1). A 87. percben a kegyelemdöfést is bevitte a Juve, ugyanis a csereként beálló Iaquinta betalált, így 3-1 lett a Juventus-Cesena mérkőzés végeredménye.

Bari – AC Milan 2-3 (0-2)
San Nicola Stadion
Bari: Gillet – Rossi, Masiello, Parisi, Belmonte, Donati, Almiron (Gazzi), Pulzetti (Rivas) (D’Alessandro), Álvarez, Barreto, Kutuzov
Milan: Abbiati – Yepes, Nesta, Zambrotta, Abate, Flamini, Seedorf (Pirlo), Ambrosini, Gattuso, Robinho (Pato), Ibrahimovic
Gólszerzők: Kutuzov (65’), Barreto (90’),ill. Ambrosini (5’), Flamini (31’), Pato (72’)

Kiválóan indult a milánói egylet számára a seregható Bari elleni találkozó, hiszen az ötödik percben már vezetést szerzett a vendégcsapat Ambrosini fejese révén (0-1). Sokat nem akart a mérkőzés eldöntésével bíbelődni a Milan, ugyanis Ibrahimovic passzát követően a 31. percben Flamini higgadtan emelt a kapuba (0-2). Nem hagyta magát azonban a hazai gárda, hiszen Barreto átadása után Kutuzov szépített (1-2), ám a frissen beállt Pato ismét kétgólosra növelte a milánóiak előnyét (1-3). A 90. percben Barreto gólja csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő, győzött a Milan 3-2-re.

Sampdoria – Catania 0-0 (0-0)
Luigi Ferraris Stadion
Sampdoria: Curci – Lucchini, Gastaldello, Ziegler, Tissone (Mannini), Zauri, Palombo, Guberti (Poli), Koman, Marilungo (Fornaroli), Pazzini
Catania: Andújar – Bellusci, Silvestre, Marchese, Potenza, Ledesma (Delvecchio), Izco, Carboni, Gómez (Ricchiuti), Mascara (Llama), López

Örömmel állapíthattuk meg a kezdőcsapatra pillantva, hogy honfitársunknak, Koman Vladimirnek újra bizalmat szavazott a Sampdoria vezetőedzője, Domenico Di Carlo. Ám a remek formának örvendő és a meccset végigjátszó középpályás sem tudta érdemben befolyásolni a mérkőzés genovai szempontból pozitív végkimenetelét, így 0-0 maradt az összecsapás.