Vízilabda

A Honvéd otthon, az Eger idegenben nyert az OBI 2.fordulójában

A Groupama-Honvéd csapata egy pillanatig sem hagyott kétséget a felől, hogy melyik a jobb csapat a kettő közül, hiszen már az első negyedben elhúzott 6-0-ra és a továbbiakban is gólparádét rendeztek a vendéglátók a Szentes ellen, így a félidőben már 11-2 állt az eredményjelzőn. A meccs második részében sem vettek vissza a tempóból a fővárosiak, így a Szeged csak assziszálni tudott, de a súlyos vereséget elkerülni nem. A győzelem legfőbb letéteményesei a 9 találatig jutó Szívós Márton volt, de kiemelkedő teljesítményt nyújtott Mátyás (4gól) Hárai  és Tóth (3-3gól) is. A végeredmény 23-6 lett.

GROUPAMA-HONVÉD–BODROGI–BAU SZENTES 23–6 (6–0, 5–2, 7–1, 5–3) Kőér utca, 100 néző. V: Petik Andás, Kun Gy.

HONVÉD: Gergely – SZIVÓS 9 (1), Salamon 1 (1), Gór-Nagy 1, HÁRAI 3, MÁTYÁS 4 (1), TÓTH M. 3. Cs: LÉVAI (kapus), Székely 1 (1), Tóth Bendegúz, Bátori 1, Jansik, Angyal, Hangody Gy. Edző: Vad Lajos SZENTES: Horváth T. – Balogh Z., Araczki A., Németh D. 1, Józsa, ÉLES 1, Szabó Z. Cs: Gál (kapus), Araczki E., RÁCZ N. 2 (1), Turzai, Nagy M. 1 (1), Beleon B., Szabó L. 1. Edző: Tóth László

Gól – emberelőnyből: 12/4, ill. 6/2 Gól – ötméteresből: 5/4, ill. – Kipontozódott: Németh D. (23. p), Araczki A. (26. p) Kiállítás (cserével, végleg): Horváth T. (15. p), Bátori (20. p), Éles (32. p)

Az Eger a Honvédhoz képest ugyan ,,csak” 7 góllal tudta legyőzni ellenfelét, ám az Újpest elleni idegenbeli magabiztos diadal így is megsüvegelendő. A hevesiek az első és a negyedik negyedben múlták felül ellenfelüket, előbbit 4-1, utóbbit 6-2 arányban hozták és ez bőven elég volt a biztos győzelemhet, még úgy is, hogy a két köztes etapot döntetlenre tudták hozni a lila-fehérek. Ki kell emelni Birost, Hosnyánszkyt és Graham-et, akik mindhárman három találatig jutottak. A végeredmény 14-7 lett az Eger javára.

UTE–ZF-EGER 7–14 (1–4, 1–1, 3–3, 2–6)   Szőnyi út, 50 néző, V: ifj. Juhász Gy., Molnár P.

UTE:  Veres – Papp G., Bakó 1 (1), Rékasi 1, OLASZ 2, Etédi, Balczer. Cs: Vrezgó 1, Osváth, Balczer 1, Váradi, Blank, Markó 1, Szenes. Edző: Budavári Imre

EGER: Szécsi – Bundscuch, BIROS 3, HOSNYÁNSZKY 3 (1), Kis G. 1, GRAHAM 3 (1), Hegedűs G. 1. Cs: Kotszidisz, Petrovai, Kovács G. 1, Varga II Zs. 1, Feltham 1, Binder, Nébald. Edző: Gerendás György

Gól – emberelőnyből: 2/1, ill. 9/2 Ötméteresből:  2/2, ill. 5/4 Kipontozódott: Etédi (26. p)

MESTERMÉRLEG

Budavári Imre: – Büszke vagyok a csapatra, remekül küzdöttünk. A végére kijött az Eger nagyobb tudása.

Gerendás György: – Akadozott a játékunk, ami ebben a stádiumban normális. Néha mintha nagyképűen játszottunk volna, ez megengedhetetlen.