A Hamburg is elvérzett Dortmundban – videó

Az első félidő nem tartogatott különösebb izgalmakat a nézők számára, inkább csak nagy tatikai harc és küzdelem folyt a pályán.
A második játékrészben azonban hamar megszületett a hazaiak vezető találata. Egy szép támadás végén Piszczek passzolt Kagavához, aki a tizenhatos vonaláról lőtt, a lövés megpattant még a vendégek védőjén, Westermannon, így a Hamburg kapusának esélye sem volt a hárításra.

Ezután a hazaiak átadták a területet a HSV-nek, akik azonban nem tudtak élni a lehetőséggel, és hiába domináltak, a kapuba nem tudtak betalálni. Sőt, a 70. percben újra Drobny hálója rezdült meg, amikor Barrios egy végletekig kijátszott akció után 2-0-ra módosította az állást. A vendégek továbbra is küzdöttek legalább a szépítésért, amire Petricnek volt is lehetősége, azonban tiszta helyzetben a kapu fölé fejelt. Ezután a Hamburgnak már nem adódott több nagy lehetősége, míg a Borussia Barrios révén tovább növelhette volna előnyét, azonban a paraguayi fejesét Drobny hárította óriási bravurral.

A mérkőzés eredménye maradt 2-0, amivel a Dortmund továbbra is listavezető, és sorozatban 11. mérkőzésén nem szenvedett vereséget (ebből tizet megnyert).

Bundesliga, 12. forduló
Borussia Dortmund-Hamburger SV 2-0 (0-0)

Gólszerzők: Kagava 49′, Barrios 70′

49. perc: Kagava, 1-0.

70. perc: Barrios, 2-0.