Európai kézilabda

A Győr szétesett és kikapott Romániában

A Győri Audi ETO KC nehezen lendült játékba. Az Oltchim Valcea kemény védekezéssel és átlövésekkel ”uralta” a játékot. A 7. percben Yuliya Managarova góljával a román együttes már 5-3-ra vezetett. Az ukrán szélső találata után magára talált a Győr. A kapuban Katrine Lunde Haraldsen szép védéseket mutatott be, míg támadásban Heidi Löke és Görbicz Anita is remekelt.

A 11. minutumban Görbicz gólja után 6-6-ra állt a mérkőzés, majd a Győr szép lassan elhúzott az ellenfelétől. A 18. percben Eduarda Amorim találatával már 10-6-ra vezetett a magyar csapat, amely sorozatban hatodik alkalommal jutott el a Bajnokok Ligája elődöntőjéig. A Valceában az egykori győri játékos, Aurelia Bradeanu tartotta a lelket. Az első félidő után a Győr négy góllal vezetett (17-13). Érdekesség, hogy az utolsó győri gólt Andrea Lekic kínaiból, a lábai között dobra.

A fordulás után tizenhárom perc alatt több gólt kapott a győri csapat, mint a teljes első félidőben – a románok egy 11-1-es rohamot produkáltak –. Görbiczék, azonban visszajöttek a gödörből, s igyekeztek lépést tartani ellenfelükkel. A románok kapujában a negyvenegy esztendős Luminita Dinu-Hutupan világklasszis teljesítményt nyújtott.

Az elődöntő első mérkőzésén 35-31-es Valcea győzelem született, ami az első félidő tükrében kellemetlen meglepetés. Az első játékrészből kiindulva a győri csapat számára nem jelenthet gondot a négygólos hátrány ledolgozása. A visszavágót április 7-én rendezik.

CS Oltchim Ramnicu Valcea – Győri Audi ETO KC 35 – 31 (13 – 17)
Valcea, játékvezetők: Stolarovs, Licis (lettek)
Valcea: Dinu, Tolnai, Knezovic (kapusok), Ardean Elisei, Babeanu 2 (2), Bradeanu 5, Chirila, Curea 5, Farcau, Geiger, Managarova 3, Manea 2, Meirosu 2, Neagu, Nechita 6, Özel 3, Vetkova 2, Vizitiu 5. Vezetőedző: Radu Voina.
Győr: Lunde-Haraldsen, Pálinger (kapusok), Amorim 11, Görbicz 9 (6), Gros, Hornyák 1, Kovacsics 2, Lekics 1, Löke 5, Orbán, Olanéta, Radicsevics 2, Vérten. Vezetőedző: Karl Erik Böhn.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6