Kézilabda

A Győr hazai pályán győzte le a Veszprémet

A Rába parti együttes 16-10-es félidő után végül 32-19 arányban győztek. A vendégek csak az első 20 percben tudták felvenni a versenyt a címvédővel, sőt akkor még 6-4-re vezettek is a Magvassy Arénában. Ezután előbb 8-8-ra egyenlített a Győr, majd 16-10-re elhúzott az első játékrész végére. A fordulás után növelni tudta előnyét a házigazda, a 43. percben már tíz gólos volt a győri lányok fórja (23-13), a mérkőzés végére pedig a közönség kiszolgálásának is eleget tettek Görbiczék. Éppen ő volt a legeredményesebb játékos 11 góljával  (ebből négy hetesből) a végül 32-19 arányban megnyert mérkőzésen.

Női kézilabda NB1 Alapszakasz, 8.forduló:

GYŐRI AUDI ETO KC-VESZPRÉM-BARABÁS KC 32–19 (16–10) Győr, 1200 néző. V: Ignácz, Sipos GYŐR: Pálinger – Mravíková 2, Hornyák Á. 4, E. Amorim 2, Spiridon, Bradeanu 1, VÉRTEN 5. Cs: K. Lunde (kapus), GÖRBICZ 11 (7), Gros 3, Kovacsics 2, Mayer 1, Orbán Adrienn 1, Szegedi. Edző: Konkoly Csaba

VESZPRÉM: Király – Sterbik 2, Mehlmann 3, Farkas V. 2, Ábrahám 2, Veszeli, KOROKNAI 5. Cs: Hoffmann, Lengyel (kapusok), Jenőfi, Gerstmár R. 1, Emberovics 1, Földes V. 3 (2). Edző: Gyurka János Az eredmény alakulása. 9. p.: 2–3. 13. p.: 4–6. 26. p.: 10–8. 25. p.: 12–8. 40. p.: 20–13. 44. p.: 23–13. 54. p.: 29–16 Kiállítások: 6, ill. 14 perc Hétméteresek: 8/7, ill. 3/2

MESTERMÉRLEG:

Konkoly Csaba: – Az első félidőben sokáig jelentkeztek a korábbi csapatjátékbeli hibák, sorozatban kapkodtuk el a lehetőségeket. Később védekezésünk feljavult, és támadásban is ellenfelünk fölé kerekedtünk.

Gyurka János: – Az első félidőben felkészülten, szervezetten játszottunk, később a cserék hatására fölénk kerekedett a győri csapat, és magabiztosan tudott fordítani.