Kézilabda

A Győr átrohant a kulcsjátékosait nélkülöző Borussia Dortmundon

A Győri Audi ETO KC 34-24 arányú győzelmet aratott  a Borussia Dortmund ellen, a koronavírus-járvány terjedése miatt Győrben megrendezésre kerülő Bajnokok Ligája csoportmérkőzésen.

A mérkőzést a győri alakulat kezdte jobban. A magyar együttes játékosai brutális tempót diktáltak. Az első 3 percben 6 gól esett, amelyből 4-et a zöld-fehérek szereztek. Nemcsak elől remekeltek a „vendégek”, Leynaud hatalmas védéseivel hátul is jól szerepeltek. A 7. percben már 4 gólosra növelték az előnyüket, ekkor azonban Brattsetet  kiállították. Két perc alatt a „hazaiak” 1 gólra zárkóztak, ekkor azonban újra el tudtak húzni a győriek. A 18. percben a németek időt kértek, és nem sokkal ezt követően 2 gólra zárkóztak.

Ekkor azonban ismét megrázták magukat a hazaiak és ettől kezdve, már nem ismertek ellenvetést. A 20. percben még a győriek kapusa is betalált, a továbbiakban pedig Amorim és Görbicz remekelt, így az első félidő végére 19-11-es vezetést harcoltak ki a zöld-fehérek.

A második félidőt a Dortmund kezdte jobban és két átlövésgóllal 5-re csökkentette a hátrányát. Nem örülhettek azonban sokáig a németek, Görbicz hétméteresével és Oftedal találatával visszaállt a 7 gólos különbség, nem sokkal később pedig Lukács Viktória találatával még tovább növekedett a győriek előnye.

Oftedal egyre jobban bemelegedett elől, de a magyar egységre hátul sem lehetett panasz.  A második félidőre beálló Solberg 48 százalékkal védett. A 42. percben a győriek remek összjátékának köszönhetően 10 gólosra nőtt a két gárda közti különbség.

A továbbiakban sem változott sokat a játék képe. Bár a 48. percben 20-28-ra felzárkózott a Dortmund, nem sokkal később ismét 10-re növelték az előnyt a győriek.

A kulcsjátékosaikat nélkülöző németek az utolsó 10 percben sem találták a magyar együttes ellenszerét, így a Győri Audi ETO KC magabiztosan húzta be a győzelmet 34-24-re.

Borítókép: Facebook.com/GyőriAudiETOKC