A Green Bay Packers nyerte a Super Bowlt!

A Green Bay Packers és a Pittsburgh Steelers mérte össze erejét a 45. Super Bowlban. A mérkőzés favoritjai a „sajtfejűek” voltak, akik az első félidőben bizonyították, hogy miért őket tartják a döntő esélyesének. Az első negyedben Aaron Rodgers egy touchdwon passzt adott, amit Jordy Nelson kapott el (29 yardos TD, 3:51), 17 másodperccel később Ben Roethlisberger passzát fülelte le Nick Collins, aki 37 yardról hordta vissza labdát. Ebben a játékrészben térdsérülést szenvedett Big Ben, de folytatni tudta a mérkőzést.

A második felvonásban kezdett magára találni a Pittsburgh, mely Shaun Suisham 33 yardos mezőnygóljával megszerezte első pontjait, majd jött egy Green Bay TD, amit Greg Jennings szerzett egy 21 yardos elkapás után. Ezt a 15 percet a Steelers zárta pontokkal, mely Hines Ward 8 yardos elkapása után szerzett TD-t. A nagyszünet egyértelműen a Pittsburghnek jött rosszul, ugyanis lendületben voltak Mike Tomlinék. A harmadik negyedet ennek ellenére a Steelers nyerte meg, Rashard Mendenhall 8 yardos futott TD-jével, Érdekesség, hogy a hat pontos előtt a futó ütközött egy operatőrrel, akinek a térde elég érzékeny helyen találta el a játékost.

Az utolsó játékrész elején volt a mérkőzés döntő momentuma, mikor Ryan Pickett a sisakjával kiütötte a labdát Rashard Mendenhall kezéből, amit csapattársa Desmond Bishop szedett össze. A Packers kíméletlenül kihasználta a Pittsburgh hibáját, ugyanis Greg Jennings 8 yardos elkapott TD-jével újra megnyugtató előnyre tett szert a Green Bay. Később Mike Wallace 25 yardos elkapása után szerzett TD-ét a Steelers-nek, majd Ben Roethlisbergerék két pontosra mentek, amit meg is csináltak, így három pontra csökkent a hátrányuk. A Pittsburgh nyomását elbírta a Packers, amely Aaron Rodgers vezetésével még egy TD-ét is szerezhetett volna, de „be kellett érnie” egy 23 yardos Mason Crosby mezőnygóllal. A Steelersnek így még megvolt az esélye a győzelemre, de nem tudta megtenni a 10 yardot. A mérkőzés vége előtt 49 másodperccel kapta vissza a labdát a Packers, mely két térdeléssel lejáratta az időt és 1996 után ismét megnyerte a bajnoki címet, de ennél is fontosabb, hogy a klub legendájáról, Vince Lombardiról elnevezett kupát vehette át. A mérkőzés legértékesebb játékosának Aaron Rodgerst (304 passzolt yard, 3 TD átadás) választották meg, aki idén kilépett Brett Favre árnyékából.